експозиція

Збільшує або зменшує загальну яскравість зображення.

Цей модуль має два режими роботи:

вручну
Встановити експозицію, рівень чорного та поріг кліппінгу вручну
автоматично (лише RAW-зображення)
Використовує аналіз гістограми зображення, щоб автоматично встановити експозицію. darktable автоматично вибирає компенсацію експозиції, необхідну для зміщення вибраного процентилю на вибраний цільовий рівень (див. визначення нижче). Цей режим особливо корисний для автоматичного встановлення однакової експозиції великій кількості зображень. Типовим варіантом використання автоматичного режиму є дефлікеринг знімків таймлапс фотографії.

🔗елементи керування модулем

режим
Вибирає режим роботи (автоматичний/вручну).
компенсувати експозицію камери (ручний режим)
Автоматичне видалення зміщення експозиції камери (взятого з даних Exif зображення).
експозиція (ручний режим)
Збільшує (переміщення вправо) або зменшує (переміщення вліво) значення експозиції (EV).
поріг кліппінгу (ручний режим)
Визначає, який процент яскравих значень слід відсікати при обчисленні експозиції та корекції рівня чорного. Використовуйте піпетку кольорів для вибірки частини зображення, яка буде використана для цього обчислення.
процентиль (автоматичний режим)
Визначає місце в гістограмі, яке використовуватиметься для автоматичної корекції експозиції. 50% процентиля позначає позицію в гістограмі, де 50% значень пікселів вище, а 50% значень пікселів нижче цієї експозиції.
цільовий рівень (автоматичний режим)
Визначає цільовий рівень для автоматичної корекції експозиції (EV) щодо точки білого камери.
корекція рівня чорного (ручний та автоматичний режими)
Регулює точку рівня чорного, щоб зняти негативні значення RGB.

Примітка: Не використовуйте корекцію рівня чорного, щоб додати більшу щільність найтемнішим тонам, оскільки це може відсікати майже чорні кольори з охоплення, створюючи негативні значення RGB. Це може спричинити проблеми з деякими модулями пізніше в конвеєрі обробки. Натомість використовуйте криву тонового відображення, щоб додати щільності найтемнішим тонам. Наприклад, ви можете використовувати повзунок відносна експозиція чорного на вкладці вхід у модулі filmic rgb, або опустити нижню частину в модулі базова крива.


translations