дизеринг

Цей модуль усуває деякі артефакти бандингу, які можуть виникнути, коли внутрішні 32-розрядні дані з рухомою комою darktable передаються у дискретний 8-бітний або 16-бітний цілочисельний формат виводу для відображення або експорту.

Хоча це не є невід’ємною проблемою будь-якого з модулів darktable, деякі операції можуть спровокувати появу смуг (бандингу), якщо вони створюють градієнт освітленості зображення. Щоб пом’якшити можливі артефакти, слід розглянути можливість активації розмивання при використанні модулів віньєтування або градієнтний фільтр. Це особливо актуально для зображень із розширеними однорідними ділянками, такими як безхмарне небо. Також слідкуйте за артефактами бандингу при використанні градієнтної намальованої маски.

Перегляд зображення з дизерингом дуже низької бітової глибини (наприклад, “Флойд-Стайнберг, 1-біт, Ч/Б”) з деякої відстані, створить враження однорідного зображення в сірих тонах. darktable намагається імітувати це враження під час рендерингу зменшених зображень у центральній панелі, навігаційному вікні та на мініатюрах. Це досягається шляхом дизерингу цих зображень на більшу кількість рівнів сірого. Зверніть увагу, що, як наслідок, модуль гістограм – дані для якого отримані з вікна навігації – буде показувати цю збільшену кількість рівнів і, отже, не повністю відповідає вихідному зображенню.

🔗елементи керування модулем

метод
Виберіть метод дизерингу, який потрібно використовувати.

Флойд-Стайнберг: Систематично розподіляти помилки квантування по сусідніх пікселях. Цей метод можна вибрати з типовими глибинами вихідних бітів. Крім того, ви можете вибрати Флойд-Стайнберг, авто, який автоматично адаптується до бажаного вихідного формату.

випадковий шум: Цей метод просто додає певний рівень випадковості, щоб розбити різкі смуги значень тональності.

приглушення (лише для методу “випадковий шум”)
Керує рівнем доданого випадкового шуму, вираженого як коефіцієнт демпфування на основі 10*log 2. Значення -80 добре підходить для 8-бітових вихідних форматів; -160 для 16-бітового виводу.

translations