підтримувані формати файлів

darktable підтримує величезну кількість форматів файлів різних виробників камер. Крім того, darktable може читати широкий спектр зображень із низьким та високим динамічним діапазоном – головним чином для обміну даними між darktable та іншим програмним забезпеченням.

Для того, щоб darktable розглядав файл для імпорту, він повинен мати одне з наступних розширень (незалежно від регістру): 3FR, ARI, ARW, BAY, BMQ, CAP, CINE, CR2, CR3, CRW, CS1, DC2, DCR, DNG, GPR, ERF, FFF, EXR, IA, IIQ, JPEG, JPG, K25, KC2, KDC, MDC, MEF, MOS, MRW, NEF, NRW, ORF, PEF, PFM, PNG, PXN, QTK, RAF, RAW, RDC, RW1, RW2, SR2, SRF, SRW, STI, TIF, TIFF, X3F

Якщо darktable був скомпільований з підтримкою JPEG2000, також розпізнаються такі розширення: J2C, J2K, JP2, JPC

Якщо darktable був скомпільований з підтримкою GraphicsMagick, також розпізнаються такі розширення: BMP, DCM, GIF, JNG, JPC, JP2, MIFF, MNG, PBM, PGM, PNM, PPM.

🔗raw файли камер

darktable читає raw файли, використовуючи бібліотеку з відкритим кодом RawSpeed, спочатку розроблену Клаусом Постом і тепер підтримувану в рамках проекту darktable. Кількість підтримуваних камер та форматів файлів постійно збільшується. Більшість сучасних моделей камер підтримуються і нові, як правило, додаються дуже швидко. Надання вичерпного переліку виходить за рамки цього посібника.

За винятком камер Fujifilm з сенсорами X-Trans, darktable не декодує зображення з камер з сенсорами, які не мають фільтра Баєра (наприклад, камери Sigma з сенсором Foveon X3).

🔗інші файли зображень

darktable читає “звичайні” зображення у форматі JPEG, 8-/16-бітний PNG та 8-/16-бітний TIFF, а також 16-/32-бітні формати TIFF з рухомою комою.

darktable також читає зображення з високим динамічним діапазоном у форматах OpenEXR, RGBE та PFM.

translations