відновлення переекспонованих ділянок

Спроба відновити кольорову інформацію для пікселів, які відсікаються в одному або декількох каналах RGB.

Якщо ці пікселі залишити частково обрізаними, це може призвести до появи нереалістичних кольорів на зображенні. Наприклад, пікселі з обрізаними зеленим та синім каналами будуть виглядати червоними.

Доступні три способи реконструкції:

обрізати переекспоноване
Затискає всі пікселі до рівня білого (тобто відсікає інші кольорові канали). Цей метод є найбільш корисним у випадках, коли відсічені тони трапляються в природно ненасичених об’єктах (наприклад, хмарах).
відновлення в LCh
Аналізує кожен піксель щонайменше з одним обрізаним каналом і пробує виправити відсічений піксель (у кольоровому просторі LCh), використовуючи значення інших (3 для Баєра або 8 для X-Trans) сусідніх пікселів. Реконструйовані світлі тони все одно будуть монохромними, але яскравішими та з більшою деталізацією, ніж із “обрізати переекспоноване”. Цей метод працює досить добре з висококонтрастною базовою кривою, яка робить світлі тони ненасиченими. Як і у випадку з обрізати переекспоноване, цей метод є хорошим варіантом для природно ненасичених об’єктів.
відновлення кольору
Використовує алгоритм, який передає інформацію про колір із невідсіченого оточення у відсічені світлі місця. Цей метод дуже добре працює на ділянках з однорідними кольорами і особливо корисний на тонах шкіри з плавно затухаючими відблисками. Зверніть увагу, що цей метод може створювати лабіринтоподібні артефакти на яскравих ділянках за висококонтрастними контурами, наприклад тонкими структурами перед переекспонованим тлом.

Щоб реконструкція переекспонованих ділянок була ефективною, вам також потрібно застосувати негативну корекцію EV у модулі експозиція


** Примітка:** При використанні реконструкції, що входить до модуля filmic rgb, може бути корисним вимкнути модуль відновлення переекспонованих ділянок, щоб filmic мав більше інформації для роботи.


🔗елементи керування модулем

метод
Метод, використаний для реконструкції переекспонованих ділянок (див. вище).
поріг кліппінгу
Ручне регулювання порогу кліппінгу (відсікання) мадженти у відблисках. Вам не потрібно коригувати це.

translations