поверхневе розмиття

Згладжує поверхні зображення, зберігаючи гострі контури за допомогою білатерального фільтра.

Цей модуль може бути використаний для знешумлення зображень, однак ви повинні пам’ятати, що білатеральні фільтри сприйнятливі до “овершутів”, а darktable пропонує набагато кращі альтернативи. Наприклад, модуль знешумлення астрофото використовує алгоритм нелокальних середніх, а модуль знешумлення (профільоване) забезпечує вибір між нелокальними середніми та вейвлет-алгоритмами.

Модуль поверхневе розмиття розмиває шум на поверхнях зображення, усереднюючи пікселі з їхніми сусідами, беручи до уваги не тільки їх геометричну відстань, але й відстань у просторі кольору (тобто різницю в їх значеннях RGB). Це може бути особливо корисно, якщо один RGB-канал є більш шумним / потребує більшого згладжування, ніж інші. У такому випадку за допомогою модуля калібрування кольору досліджуйте канали по одному, щоб відповідно встановити інтенсивність розмиття.

Цей модуль також може бути використаний як креативний фільтр для створення цікавих ефектів, наприклад, для надання зображенню вигляду, схожого на мультфільм. Застосовуючи зі змішуванням кольоровості, його також можна використовувати для вирівнювання кольору поверхні (наприклад, для усунення почервоніння шкіри).

Цей модуль ресурсомісткий і значно уповільнює обробку конвеєра. Вам слід подумати про його активацію в кінці робочого процесу.

🔗елементи керування модулем

радіус
Просторова протяжність розмиття по Гаусу.
червоний, зелений, синій
Інтенсивність розмиття для кожного з RGB-каналів.

translations