історія змін

Маніпуляції стеком історії змін одного або кількох вибраних зображень.

🔗елементи керування модулем

вибірково копіювати…
Копіювати частини стека історії з вибраного зображення. З’явиться діалогове вікно, в якому ви можете вибрати елементи для копіювання зі стеку історії. Якщо вибрано більше одного зображення, стек історії береться із зображення, яке було вибрано першим. Двічі клікніть на елементі історії змін, щоб скопіювати лише цей елемент і негайно закрити діалогове вікно.
копіювати
Копіювати повний стек історії з вибраного зображення. Якщо вибрано більше одного зображення, стек історії береться із зображення, яке було вибрано першим.

Інформація, що стосується внутрішнього кодування дисплея та управління масками, не вважається безпечною для автоматичного копіювання на інші зображення, і тому не буде скопійована під час використання цієї кнопки.

Наступні модулі виключені з операції копіювати:

  • застарілі модулі

Ви можете ігнорувати всі ці виключення, використовуючи “вибірково вставити…” та вибираючи, які модулі вставляти до цільових зображень.

стиснути історію
Стиснути стек історії змін вибраного зображення. Якщо який-небудь модуль з’являється кілька разів у стеку історії, ці випадки будуть стиснуті в один крок в історії. Обережно: цю дію неможливо скасувати!
видалити історію
Фізично видалити стек історії змін вибраних зображень. Обережно: цю дію неможливо скасувати!
вибірково вставити…
Вставити частини скопійованого стеку історії у всі вибрані зображення. З’являється діалогове вікно, в якому ви можете вибрати елементи, які потрібно вставити з джерельного стеку історії.
вставити
Вставити всі елементи скопійованого стеку історії змін у всі вибрані зображення.
режим
Цей параметр визначає поведінку дій вставки при застосуванні до зображення, яке вже має стек історії. Простіше кажучи, режим “перезаписати” видаляє попередній стек історії перед вставкою, тоді як “додати” об’єднує два стеки історії разом.

Скопійований стек історії може мати кілька записів одного і того ж модуля (з однаковим іменем або різними іменами), і вставка поводиться по-різному для цих записів у режимах додавання та перезапису.

У режимі додати для кожного модуля в скопійованому стеку історії, якщо в цільовому зображенні є модуль з тим же ім’ям, він буде замінений. Якщо такого модуля немає, буде створено новий екземпляр. В обох випадках вставлений екземпляр розміщується поверх стека історії. Якщо певний модуль з’являється кілька разів у будь-якому стеку історії, буде оброблено лише останнє входження цього модуля.

У режимі перезаписати поведінка однакова, за винятком того, що історія змін цільового зображення видаляється до початку операції вставки. Дії “копіювати все”/“вставити все” в цьому режимі точно продублюють скопійований стек історії в цільові зображення (включаючи будь-які повторювані входження).


Примітки
  • Автоматичні пресети модулів додаються до зображення лише тоді, коли воно вперше відкривається в темній кімнаті або його стек історії відкидається. Якщо ви використовуєте режим перезаписати, щоб вставити записи стека історії до зображень, які раніше не були відкриті в темній кімнаті, тоді наступного разу, коли це зображення відкриється в темній кімнаті, до зображення застосовуватимуться автоматичні пресети. Тому може здатися, що режим “перезапису” не точно продублював наявний стек історії, але в цьому випадку ці автоматичні модулі були додані згодом.
  • Режим додати дозволяє пізніше реконструювати вже наявний стек історії (оскільки попередні елементи історії зберігаються у стеку цільового зображення). Однак у режимі “перезапису” всі попередні редагування безповоротно втрачаються.
  • Параметр режим зберігається, коли ви виходите з darktable – якщо ви змінили його для одноразової дії копіювання та вставки, переконайтеся, що ви змінили його назад.

завантажити xmp файл
Відкриває діалогове вікно, що дозволяє імпортувати стек історії з вибраного файлу XMP. Потім цей скопійований стек історії можна вставити в одне або кілька зображень.

Зображення, експортовані з darktable, зазвичай містять повний стек історії, якщо формат файлу підтримує вбудовані метадані (докладніше про цю функцію та її обмеження див. у модулі експортувати). Ви можете завантажити експортоване зображення так само, як і файл XMP. Ця функція дозволяє відновити всі налаштування параметрів, якщо ви випадково втратили або перезаписали файл XMP. Все, що вам потрібно, це джерельне зображення, як правило raw, та експортований файл.

записати xmp файли
Записує файли XMP для всіх вибраних зображень. Ім’я файлу генерується додаванням “.xmp” до імені базового вхідного файлу.

За замовчуванням darktable автоматично генерує та оновлює файли xmp, коли ви працюєте над зображенням та змінюєте стек історії. Ви можете вимкнути автоматичне створення файлів xmp у налаштування > збереження даних. Це може бути корисно, коли ви використовуєте кілька версій darktable (щоб редагування в кожній версії не конфліктували одне з одним), однак загалом відключати цю функцію не рекомендується.

translations