вирішення проблем

За допомогою цього посібника з усунення несправностей можна перевірити, чи можна використовувати вашу камеру в режимі керування. Це робиться за допомогою того самого інструменту (gphoto2), який darktable використовує для взаємодії з камерою.

Перш ніж почати, спочатку потрібно знайти ім’я порту камери. Зазвичай порту “usb:” достатньо, тому він і використовується в наступному посібнику.

🔗ваша камера виявлена?

Наступна команда підтвердить, що ваша камера підключена до комп’ютера та виявлена gphoto2.

env LANG=C gphoto2 --auto-detect

🔗перевірити можливості драйвера камери

Виконайте наступну команду та переконайтесь, що здатність “capture choices” підтримує “Image”, а підтримка конфігурації – “yes” – darktable перевірить ці дві здатності, щоб вирішити, чи показувати кнопку “дистанційна зйомка”.

env LANG=C gphoto2 --port usb: --abilities

🔗дистанційна зйомка

Цей крок підтвердить, що камерою можна керувати дистанційно – тобто, що вона може захопити зображення, завантажити його на ваш комп’ютер і відобразити в darktable.

env LANG=C gphoto2 --port usb: --capture-image-and-download

🔗прив’язана зйомка

Цей останній крок перевіряє, чи підтримує ваша камера “події”, які активно використовує darktable. Запуск цієї команди змусить процес gphoto2 чекати на подію захоплення зображення, яку потрібно вручну активувати на камері. У разі успіху зображення буде завантажено на ваш комп’ютер.

env LANG=C gphoto2 --port usb: --capture-tethered

🔗що тепер?

Якщо будь-який із наведених вище кроків був невдалим, є проблеми з конкретною камерою та драйвером. Будь-ласка, створіть issue на сторінці gphoto2 на github. Додайте наступні аргументи до невдалої команди для кращої підтримки та приєднайте дані журналу до вашої проблеми:

--debug --debug-file gphoto2_debug.log

Якщо ви успішно пройшли всі вищезазначені тести, ваша камера, ймовірно, підтримується darktable. Якщо ці тести були успішними, але ви тим не менше натрапили на проблему в darktable, надішліть проблему на сторінку darktable на github. Будь ласка, приєднайте дані журналу з наведених вище команд та дані журналу, створені запуском darktable за допомогою такої команди:

darktable -d camctl 2>1 >camctl.log

translations