файли xmp

darktable – це неруйнівний редактор зображень, який відкриває всі зображення в режимі лише для читання. Будь-які дані, створені в darktable (метадані, теги та кроки обробки зображень), зберігаються в окремих файлах .XMP. Ці файли зберігаються поряд із оригінальними файлами raw і дозволяють darktable зберігати інформацію про зображення, а також повну історію редагування, не торкаючись оригінальних raw файлів. Коли ви вперше імпортуєте зображення в darktable, файл XMP автоматично створюється. Генерування файлів XMP можна відключити в налаштування > збереження даних > xmp, але це не рекомендується у звичайному використанні.

Для даного джерельного зображення можуть існувати кілька версій редагування, які називаються дублікатами і спільно використовують ті ж дані вхідного зображення, але кожна з яких має свої метадані, теги та кроки обробки. Кожен дублікат даного зображення (з іменем <ім'я>.<розширення>) представлений окремим файлом XMP (з іменем файлу, побудованим у формі <ім'я>_nn.<розширення>.xmp, де nn представляє номер версії цього редагування). Інформація первинного редагування – “дублікат” із номером версії нуль – зберігається у файлі XMP з іменем <ім'я>.<розширення>.xmp. Номер версії кожного дубліката відображається в модулі інформація про зображення.

Ваша робота автоматично синхронізується з файлами XMP без необхідності натискання кнопки “зберегти”. Під час резервного копіювання даних обов’язково зберігайте копії файлів XMP, оскільки вони необхідні для повної реконструкції вашої роботи.

На додаток до файлів XMP, darktable зберігає всі дані, що стосуються зображень, у своїй базі даних бібліотеки для швидкого доступу. Зображення можна переглядати та редагувати в darktable, лише якщо його дані спочатку були завантажені в базу даних бібліотеки. Це відбувається автоматично, коли ви вперше імпортуєте зображення. Якщо зображення буде повторно імпортовано, база даних буде оновлена із вмісту його файлу XMP.

Після імпортування зображення в darktable записи бази даних мають перевагу над файлом XMP. Подальші зміни до файлу XMP будь-яким іншим програмним забезпеченням невидимі для darktable – такі зміни будуть перезаписані (замінені) наступного разу, коли darktable синхронізує файл. darktable можна налаштувати на пошук оновлених файлів XMP під час запуску, пропонуючи на вибір оновлення бази даних або перезапис зміненого файлу XMP даними з бази. Цю конфігурацію можна змінити в налаштування > збереження даних > xmp.

translations