експорт

darktable є неруйнівним редактором, що означає, що всі зміни записуються в базу даних бібліотеки (з резервною копією, що зберігається у файлі XMP), а оригінальний файл зображення залишається недоторканим. Тому вам потрібно експортувати оброблені зображення, щоб записати ваші редагування у вихідний файл, який можна розповсюдити за межами darktable.

  1. Виберіть сценарій експорту.

    Модуль експорту пропонує багато опцій, але, безумовно, найпоширенішим використанням є “збереження обробленого raw зображення у форматі JPEG”. Ви можете експортувати поточне відредаговане зображення безпосередньо з режиму темної кімнати або вибрати одне або кілька зображень із режиму світлого стола та експортувати їх усі одночасно.

  2. Виберіть, які зображення потрібно експортувати (якщо ви перебуваєте в режимі світлого стола), відкрийте модуль експорту, встановіть для ціль значення “файл на диску” та виберіть розташування для збереження ваших зображень – за замовчуванням вони будуть експортовані до підкаталогу darktable_exported в каталозі, який містить ваші файли raw. Виберіть “формат файлу” JPEG і залиште налаштування за замовчуванням.

  3. Натисніть кнопку “експортувати”, щоб зберегти оброблені зображення у вибраному місці.

Примітка: Хоча JPEG корисний для більшості цілей, якщо ви хочете виконати подальші редагування в растровому редакторі, як-от GIMP або Krita, зазвичай краще експортувати у формат TIFF.

translations