purge_non_existing_images.sh

Знаходить і видаляє записи з бази даних бібліотеки, що посилаються на зображення, яких більше немає у файловій системі. Перед запуском потрібно закрити darktable.

Цей сценарій можна викликати з такими параметрами командного рядка:

purge_non_existing_images.sh [-c|--configdir <шлях>]
               [-l|--library <шлях>]
               [-p|--purge]

Запустіть сценарій без опцій для виконання “сухого запуску”, який формує звіт про відсутні файли без внесення жодних змін до бази даних.

Доступні такі опції:

-c|--configdir <шлях>
Вказує шлях до каталогу конфігурації darktable, який буде використовуватися сценарієм. Якщо ця опція не надається, буде використано розташування каталогу конфігурації за замовчуванням.
-l|--library <шлях>
Вказує шлях до файлу бази даних library.db для аналізу. Якщо цю опцію не вказано, буде використовуватися розташування файлу library.db за замовчуванням.
-p|--purge
Фактично видаляє будь-які записи в базі даних, які посилаються на неіснуючі файли. Якщо ця опція не надана, звіт буде надруковано без внесення змін до бази даних.

Примітки:

 1. Сценарій потрібно запускати в оболонці (командному рядку) Unix, а клієнт sqlite3 повинен бути доступним у шляху пошуку команд. Для систем Linux це зазвичай не буде проблемою.

 2. Для систем Windows зазвичай потрібно встановити середовище MSYS2, як описано в інструкціях щодо збірки darktable в середовищі Windows. Якщо ви встановили darktable за допомогою стандартного пакета інсталяції, розташування сценарію зазвичай виглядатиме приблизно так: C:\Program Files\darktable\share\darktable\tools\purge_non_existing_images.sh.

 3. Для систем macOS додаток Terminal надає оболонку (командний рядок), а клієнт sqlite3 надається операційною системою за замовчуванням. Якщо darktable був встановлений за допомогою образу диска dmg, то місцем розташування сценарію за замовчуванням буде /Applications/darktable.app/Contents/Resources/share/darktable/tools/purge_non_existing_images.sh

 4. Операцію видалення неможливо скасувати. Тому настійно рекомендується зробити резервну копію бази даних перед очищенням будь-яких записів.


translations