огляд

Модулі в цьому довідковому розділі розбиті на два різні типи:

модулі обробки
Модулі обробки використовуються виключно в темній кімнаті. Кожен модуль виконує операцію обробки зображення перед передачею його результату наступному модулю для подальшої обробки. Разом ця послідовність кроків обробки утворює конвеєр.
сервісні модулі
Сервісні модулі можуть використовуватися в будь-якому режимі darktable. Вони не беруть безпосередньої участі в обробці пікселів зображення, але виконують інші допоміжні функції (керування метаданими та тегами зображення, редагування історії, зміна порядку модулів у конвеєрі, миттєві знімки та дублікати, експорт зображень тощо).

Ці два типи модулів мають кілька спільних аспектів, описаних нижче.

🔗заголовок модуля

Кожен модуль має заголовок зверху, який зазвичай складається з наступних елементів:

ім’я модуля
Клікніть на імені, щоб розгорнути або згорнути решту модуля та показати/приховати його елементи керування.
кнопка скидання параметрів
Це зазвичай відображається праворуч від імені модуля і використовується для скидання стану модуля у початковий стан.
меню пресетів
Це зазвичай з’являється в крайньому правому кутку заголовка модуля. Меню пресетів переважно використовується в модулях обробки, але багато сервісних модулів дозволяють також визначати пресети. Ви також можете отримати доступ до цього меню, клікнувши правою кнопкою миші в будь-якому місці заголовка модуля.

Модулі обробки містять додаткові елементи у своєму заголовку модуля, як це описано в розділі заголовок модуля обробки.

🔗зміна розміру модуля

🔗сервісні модулі

Деякі сервісні модулі містять списки інформації, які можуть зростати із збільшенням кількості записів. Можна збільшити або зменшити максимальну кількість записів, які можуть відображатися перед додаванням смуги прокрутки. Щоб змінити максимальну кількість записів, наведіть курсор на запис у списку та утримуйте Ctrl, прокручуючи колесо миші. Якщо список наразі містить більше записів, ніж цей максимум, з’явиться смуга прокрутки, щоб ви могли отримати доступ до прихованих записів.


Примітка: Неможливо розширити ці області за кількість введених на даний момент записів. Якщо ви спробуєте зробити це за допомогою прокрутки з утриманням Ctrl, максимальна кількість записів збільшиться і з’явиться тимчасове повідомлення про новий максимум. Однак сам модуль не буде змінено, якщо його вміст не перевищить цей максимум.


🔗модулі обробки

Деякі модулі обробки містять намальовані графічні елементи, які можуть займати занадто багато або занадто мало місця на екрані залежно від ширини бічних панелей. Як правило, для цих областей малювання пропонується співвідношення сторін 16:9 і їх можна аналогічно змінити, наводячи курсор на них та утримуючи Ctrl під час прокрутки.

translations