оцінка кольорів

Оцініть кольори та яскравість зображення, використовуючи рекомендовані умови перегляду ISO 12646:2008.

При обробці зображення на сприйняття яскравості, контрасту та насиченості впливають умови навколишнього середовища. Якщо зображення відображається на темному тлі, як за замовчуванням у darktable, це може мати ряд негативних наслідків для нашого сприйняття цього зображення:

  • Перебільшення сприйнятої експозиції робить зображення більш яскравим, ніж є насправді. Це чудово проілюстровано Ілюзією з тінню на шаховій дошці Адельсона.

  • Зменшення сприйнятої насиченості зображення змушує кольори здаватися менш “багатими”, ніж вони є насправді (ефект Ханта).

  • Зменшення сприйнятого контрасту в зображенні робить тони більш рівними, ніж вони є насправді (ефект Бартлсона-Бренемана 3)

Кінцевим результатом є те, що фінальне зображення може виявитися занадто темним і надмірно обробленим з точки зору контрасту та насиченості кольорів. Щоб уникнути цього, стандарт “ISO 12646:2008” містить деякі рекомендації щодо умов, за яких слід оцінювати кольори зображення. Модуль оцінка кольорів у темній кімнаті розміщує рамку навколо зображення, щоб допомогти користувачеві краще оцінити кольори на зображенні відповідно до цих рекомендацій.

color-assessment-overview

Коли на нижній панелі вибрано кнопку оцінки кольору bulb-icon , зображення зменшується так, що навколо зображення з’являється товста середньо-сіра рамка, щоб виступати в якості еталону для порівняння тонів зображення. Тонша біла облямівка розміщується відразу навколо зображення, щоб дати очам основу для порівняння при перегляді частин зображення, які мають бути яскраво-білими.

Хоча режим оцінки кольорів забезпечує середньо-сіре оточення зображення, рекомендується також встановити свій інтерфейс користувача (в налаштування > загальне) на одну із “сірих” тем. Ці теми розроблені для забезпечення інтерфейсу користувача, близького до середньо-сірого (насправді він трохи темніший, щоб забезпечити кращий контраст із текстом в інтерфейсі користувача). Коли одна з цих тем використовується разом із режимом оцінки кольорів, це допоможе уникнути вищезазначених проблем сприйняття.

Режим оцінки кольорів також можна перемикати, натискаючи Ctrl+B.

translations