баланс білого

Налаштуйте баланс білого на зображенні, змінюючи температуру та відтінок, визначивши коефіцієнт для кожного RGB каналу або вибравши зі списку заздалегідь визначених налаштувань балансу білого.

Налаштування за замовчуванням для цього модуля походять від балансу білого в камері, що зберігається в даних Exif зображення.

Баланс білого не призначений бути “креативним” модулем – його основна мета полягає в технічній корекції балансу білого зображення, забезпечуючи, щоб нейтральні кольорові об’єкти на сцені відображалися нейтральними кольорами на зображенні. Для креативних кольорових операцій, як правило, краще використовувати інші модулі, такі як калібрування кольору або колірний баланс rgb.


Примітка: Модуль калібрування кольору тепер пропонує більш сучасний та гнучкий метод контролю балансу білого. Модуль калібрування кольору можна ввімкнути за замовчуванням для нових зображень, вибравши значення “сучасний” в налаштування > обробка > метод автозастосування замовчувань хроматичної адаптації. Деякі базові налаштування все ще потрібні (і застосовуються автоматично) в модулі баланс білого, щоб демозаїкізація працювала правильно.


🔗елементи керування модулем

🔗температура джерела світла

У цьому розділі наведено елементи керування температурою та відтінком освітлювача сцени для регулювання балансу білого зображення. Натисніть на назву розділу ‘температура джерела світла’, щоб циклічно перейти між 3 різними кольоровими режимами повзунків температури/відтінку.

температура
Встановлює температуру кольору в кельвінах.
відтінок
Змінює кольоровий відтінок зображення, від мадженти (відтінок < 1) до зеленого (відтінок > 1)

🔗пресети балансу білого

налаштування
Виберіть із заздалегідь визначеного списку балансів білого. Доступні параметри виводяться з пресетів, доступних у камері, яка використовувалась для зйомки. Наступні опції пропонуються на додаток до будь-яких заданих камерою пресетів балансу білого.
  • як знято (за замовчуванням): Баланс білого, як його повідомила камера
  • з області зображення: Намалюйте прямокутник на нейтральному кольорі на зображенні, щоб обчислити баланс білого з цієї області.
  • змінений користувачем: Останнє змінене налаштування. Ручне регулювання температури, відтінку або коефіцієнтів каналів r/g/b автоматично вибере цю опцію. Виберіть цей параметр після вибору будь-якого іншого пресету для повернення параметрів до останнього зміненого користувачем стану
  • референсне значення з камери: Встановлює температуру на еталонну точку білого камери, яка вважається D65 (або ~6502K). Мультиплікатори каналів балансу білого розраховуються таким чином, що чисто білий у колірному просторі камери перетворюється на чисто білий у sRGB D65 (де чисто білий означає, що кожен кольоровий канал має однакове значення).

Для зручності останні чотири режими також можна встановити, натиснувши на одну з кнопок в панелі кнопок над меню налаштування.

уточнені пресети
Уточнює пресети балансу білого для конкретної камери. Це відображається, лише якщо такі уточнення доступні для відповідної камери. Напрямок регулювання залежить від наданих пресетів. Якщо у вашої камери немає доступних пресетів балансу білого, перегляньте цей посібник, щоб побачити, як ви можете подати власні.

🔗коефіцієнти каналів

Коефіцієнти каналів RGB автоматично обчислюються з наведених параметрів і, як такі, за замовчуванням приховані. Ви можете розгорнути/згорнути розділ коефіцієнтів каналів, натиснувши або на назву ‘коефіцієнти каналів’, або на сусідню трикутну кнопку.

червоний/зелений/синій
Встановлює значення кожного з коефіцієнтів каналів RGB від 0 до 8

🔗додаткова функціональність

🔗кольорові повзунки

За замовчуванням повзунки модуля є монохромними. Однак два варіанти кольорових повзунків можна ввімкнути в налаштування > темна кімната > колір повзунків балансу білого або натиснувши на назву розділу ‘температура джерела світла’ в модулі.

не змінювати (за замовчуванням)
Смужки повзунків не забарвлені.
колір джерела світла
Кольори повзунка відображають колір джерела світла (колір, на який ви налаштовуєте для отримання нейтрального білого).
емуляція ефекту
Кольори повзунка відображають ефект, який налаштування мало б на сцені. Так більшість інших програм обробки raw зображень показують кольори повзунків температури/відтінку.

🔗панель кнопок

Панель кнопок – це просте доповнення, що дозволяє в один клік отримати доступ до внутрішніх налаштувань балансу білого. Ви можете вимкнути це, відредагувавши файл darktablerc. Знайдіть рядок із написом

plugins/darkroom/temperature/button_bar=TRUE

і змініть TRUE на FALSE.

🔗попередження про використання

Єдиними параметрами, які використовуються внутрішньо алгоритмом цього модуля, є коефіцієнти rgb каналів. Повзунки температура та відтінок надаються як більш зручні способи регулювання цих параметрів. Зв’язок між коефіцієнтами каналів та повзунками температури/відтінку залежить від специфічних для камери характеристик. Це означає, що застосування налаштувань балансу білого із зображення, зробленого однією камерою, до зображення, зробленого іншою, загалом не дасть постійних (передбачуваних) результатів.

Математичний зв’язок між двома наборами значень не є простим. Можна встановити коефіцієнти каналів таким чином, щоб не було дійсного еквівалентного налаштування температури та відтінку (в основному там, де дуже високі значення температури розраховуються за значеннями повзунків). Таким чином, редагування балансу білого за допомогою температури та відтінку на зображенні, попередньо відредагованому за допомогою коефіцієнтів каналів, може внаслідок цього дати дивні результати, принаймні там, де задіяні значення високих температур.

translations