збереження даних

Наступні опції стосуються бази даних бібліотеки darktable та файлів XMP.

🔗база даних

перевірка на необхідність обслуговування бази даних
Вказує, коли darktable має перевіряти фрагментацію бази даних та виконувати технічне обслуговування. Варіанти: “ніколи”, “при запуску”, “при закритті” та “в обох випадках”. Кожен із них також доступний з додатковою опцією “(не запитувати)” для автоматичного виконання перевірок без запиту (за замовчуванням “при закритті”).
поріг коефіцієнта фрагментації бази даних
Коефіцієнт фрагментації (в процентах), вище якого слід проводити обслуговування бази даних (за умови вибору, зробленого у варіанті вище) (за замовчуванням 25).
створити знімок бази даних
Вказує, як часто darktable має створювати знімки бази даних. Варіанти: “ніколи”, “раз на місяць”, “раз на тиждень”, “раз на день” та “при закритті” (за замовчуванням “раз на тиждень”)
скільки знімків зберігати
Кількість знімків, які слід зберегти після створення нового знімка, не враховуючи резервних копій бази даних, зроблених під час переміщення між версіями darktable. Введіть “-1”, щоб зберігати необмежену кількість знімків. (за замовчуванням 10)

🔗xmp

записувати файли xmp для кожного зображення
Файли XMP забезпечують резервний метод збереження змін, внесених у зображення, на додаток до змін, збережених у базі даних darktable. Ця опція дозволяє вибрати, коли записувати ці файли. Виберіть з:
  • ніколи: Не писати файли XMP. Це може бути корисно, якщо ви використовуєте декілька версій darktable з метою розробки/тестування, але зазвичай не рекомендується
  • при імпорті: Файл XMP буде записано, як тільки ви додасте зображення до бібліотеки darktable, і згодом оновлюватиметься щоразу, коли ви його редагуєте
  • після редагування: Файл XMP буде записано під час першого редагування зображення та оновлюватиметься під час кожного наступного редагування. Імпортування не створює файл XMP за замовчуванням.

Настійно рекомендуємо вибрати “при імпорті” або “після редагування”. Файли XMP забезпечують корисний захист від збоїв, щоб ви не втратили дані, якщо ваша база даних буде пошкоджена. Резервне копіювання вашого raw файлу та супровідного файлу XMP дозволить вам повністю відновити вашу роботу пізніше, повторно імпортувавши історію редагування назад у darktable (за замовчуванням “при імпорті”).

зберігати теги xmp у стислому форматі
Записи в тегах XMP можуть стати досить великими і можуть перевищувати доступний простір для зберігання стеку історії в деяких вихідних файлах при експорті. Ця опція дозволяє стиснути двійкові теги XMP для економії місця. Доступні варіанти: “ніколи”, “завжди” та “лише великі записи” (за замовчуванням).
шукати оновлення файлів xmp при запуску
Сканувати всі файли XMP під час запуску та перевірити, чи були вони оновлені іншим програмним забезпеченням. Якщо знайдено оновлені файли XMP, користувачеві відкривається меню для вибору, який із файлів XMP перезавантажити (замінюючи записи бази даних darktable вмістом файлу XMP), а який із файлів XMP замінити з бази даних darktable. Активація цієї опції також призводить до того, що darktable перевіряє наявність XMP файлів, які були додані після часу імпорту (за замовчуванням вимкнено).

translations