Сигмоїда

Відображення тонального діапазону зображення з використанням модифікованої узагальненої кривої log-logistic.

Цей модуль можна використовувати для розширення або звуження динамічного діапазону сцени відповідно до динамічного діапазону дисплея.


Примітка: Модулі, розміщені перед Сигмоїдою в конвеєрі, працюють у просторі на основі сцен. Модулі після Сигмоїди працюють у просторі на основі відображення.


🔗Використання

Будь ласка, зверніть увагу на наведені нижче вказівки, якщо ви використовуєте цей модуль у своєму робочому процесі:

використовуйте лише одне перетворення для дисплея
Ніколи не використовуйте Сигмоїду разом з іншим модулем перетворення для дисплея (тобто Filmic RGB або Базова крива).
спочатку відкоригуйте середні тони
Сигмоподібна крива обертається навколо середнього сірого. Перш ніж використовувати Сигмоїду, вам слід спершу скористатися модулем Експозиція, щоб налаштувати середні тони на свій смак.
менше значить більше
Вам слід спробувати виконати більшу частину обробки за допомогою модулів у розділі конвеєра з робочим процесом на основі сцен, а не покладатися на те, що модуль перетворення для дисплея (Сигмоїда, Filmic RGB, Базова крива) виконає всю роботу.
зберігайте відтінок за смаком
Цей модуль надає ряд методів збереження відтінків. Рекомендується використовувати режим “поканально” і регулювати збереження відтінку на свій смак для кожного зображення. Захід сонця та вогонь є двома прикладами, коли користувачі зазвичай зменшують збереження відтінку, щоб досягти “гарячішого” вигляду.
тримайте перекіс під контролем
Для таких зображень, як портрети, найкраще утримуватися від використання значень перекосу вище нуля. Таким чином ви уникнете різких переходів у тонах шкіри. Це особливо важливо, коли збереження відтінків не ввімкнено, оскільки перекіс також впливає на шлях відтінків тонів шкіри.

🔗Елементи керування модулем

Контраст
Налаштуйте агресивність стиснення, залишаючи середньо-сірий колір незмінним. Вищі значення вимагають нижчої експозиції, щоб досягти білого кольору дисплея, а тіні стають темнішими. Нижча контрастність може відображати більший динамічний діапазон.
Перекіс
Нахиліть стиснення до тіней або світлих ділянок. Перекіс можна використовувати для передачі певного контрасту від тіней до світлих ділянок або навпаки, не змінюючи контрастності середнього сірого. Позитивний перекіс згладжує тіні та стискає світлі області. Негативний перекіс створює темніші тіні та тьмяніші світлі області.
Обробка кольорів
Режим, який використовується для відображення значень пікселів від сцени до простору дисплея.
  • Режим Поканально застосовує сигмоподібну криву до кожного каналу RGB окремо, впливаючи на яскравість, кольоровість і відтінок. Відтінок можна додатково зберегти за допомогою параметра Збереження відтінків (нижче). Цей режим відповідає поведінці кольорових шарів в аналоговій плівці та дуже добре справляється з плавним переходом до яскравих областей.
  • Режим Співвідношення RGB подібний до Зберігати кольоровість у Filmic RGB. Він рівномірно відображає триплет RGB за допомогою сигмоїдної кривої, яка зберігає спектральний колір пікселя. Яскраві барвисті пікселі знебарвлюються вздовж спектральних ліній, інакше вони опинилися б за межами охоплення дисплея.
Збереження відтінків (лише в поканальному режимі)
Виберіть, наскільки зберігати відтінок – 100% зберігає спектральний відтінок зображення (ідентично використанню режиму обробки кольорів “співвідношення RGB”); 0% використовує поканальний режим із сильним спотворенням відтінків (див. нижче). Прийнятне наближення збереженого перцептивного відтінку зазвичай знаходиться десь між цими двома крайнощами.
Усі кольори, що знаходяться між первинними кольорами (червоний, зелений і синій), зближуються до найближчих вторинних кольорів (жовтий, маджента та ціан). Ефект поканального перекосу відтінку створює жовті заходи сонця та жовтий вогонь, блакитне світло, що виглядає як маджента, і ціанове небо. Перекіс сильніший для яскравіших і більш насичених пікселів.
Цільова яскравість чорного
Нижня межа, до якої сходиться сигмоподібна крива, коли значення пікселів сцени наближається до нуля – зазвичай її слід залишати незмінною. Ви можете використовувати це, щоб надати зображенню вицвілого аналогового вигляду, але натомість краще використовувати повзунки “глобального зміщення” в Колірний баланс RGB, щоб досягти подібного ефекту.
Цільова яскравість білого
Верхня межа, до якої сходиться сигмоподібна крива, коли значення пікселів сцени наближається до нескінченності – зазвичай її слід залишати незмінною. Ви можете використовувати це для обрізання білого на певній інтенсивності пікселів сцени.

🔗Основні кольори

Розгорніть цей розділ, щоб установити власні основні кольори. Рекомендується використовувати пресет “Плавно” як початкову точку, а потім відкоригувати за допомогою наступних елементів керування:


Примітка: Ці налаштування застосовуються лише до поканального режиму обробки.


Основні кольори
Виберіть набір основних кольорів, який буде використовуватися як основа для коригування. Це трохи схоже на локальне перевизначення робочого профілю та необхідно для створення пресетів, які не змінюються, навіть якщо користувач змінює робочий профіль, який використовується в конвеєрі обробки.
red/green/blue attenuation
Attenuate (decrease) the purity of the red, green or blue primaries before the signal is processed through sigmoid’s per-channel curves. An important consequence is that now even the brightest and most pure inputs get smoothly degraded to achromatic at the high end. This avoids posterization and flat-looking patches, which are often seen with, for example, blue LED lights.
Обертання червоного/зеленого/синього
Обертання основних кольорів, де застосовуються поканальні криві. Це впливає на шляхи відтінку при наближенні до білого у верхній частині. Ці елементи керування зазвичай не потребують великих коригувань початкових значень, наведених у пресеті “Плавно”.
Відновити чистоту
Відновлення частини початкової чистоти. Значення 100 спричиняє відновлення всіх послаблень після завершення обробки кожного каналу. Завдяки цьому значення середнього діапазону наближаються до початкової чистоти. Значення 0 взагалі не відновлює чистоту, тому чим більше ви застосовуєте послаблення, тим менше чистоти буде на кінцевому зображенні. Обертання завжди відновлюються незалежно від значення цього повзунка. Коли цей повзунок встановлено на 0, результат модуля гарантовано залишатиметься в межах відбитку охоплення вибраних основних кольорів.

Майте на увазі, що на відміну від модуля Основні кольори RGB, це не інструмент для творчої градації кольорів, а радше набір елементів керування, які забезпечують розумну відправну точку для подальших редагувань. Ефект цих налаштувань не такий самий, як у модулі основних кольорів RGB, хоча інтерфейс виглядає схожим.

translations