Обробка

Налаштування параметрів обробки зображення.

🔗Обробка зображення

Завжди використовувати LittleCMS 2, щоб застосувати вихідний колірний профіль
Якщо цей параметр активовано, Darktable використовуватиме системну бібліотеку LittleCMS 2 для застосування вихідного колірного профілю замість власних внутрішніх процедур. Це значно повільніше, ніж за замовчуванням, але в деяких випадках може дати точніші результати.

Якщо даний ICC базується на LUT або містить як LUT, так і матрицю, Darktable буде використовувати LittleCMS 2 для візуалізації кольорів незалежно від значення цього параметра (за замовчуванням вимкнено).

Інтерполятор пікселів (деформації)
Інтерполятор пікселів, що використовується для обертання, корекції оптики, пластичних деформацій, обрізання та остаточного масштабування.

Кожного разу, коли ми масштабуємо або деформуємо зображення, нам доводиться вибирати алгоритм інтерполяції пікселів (докладніше див. Wikipedia). Для деформаційних модулів Darktable пропонує білінійний, бікубічний або lanczos2. Загалом, “бікубічний” є безпечним варіантом для більшості випадків і є значенням за замовчуванням.

Інтерполятор пікселів (масштабування)
Інтерполятор пікселів, який використовується для масштабування. Запропоновані ті самі опції, що і для модулів деформацій, але з додаванням lanczos3.

lanczos3 може спричинити “овершут” пікселів, що призводить до артефактів, але іноді надає більш чіткий вигляд. Тому, ця опція передбачена лише для алгоритмів перетворення (масштабування) і є значенням за замовчуванням.

Кореневий каталог LUT 3D
Визначає кореневу папку (та підпапки), що містять файли LUT, які використовуються модулем LUT 3D
Автозастосування замовчувань робочого процесу
Вибрати, які модулі та порядок модулів застосовуватимуться до нових редагувань зображень raw за замовчуванням:
  • на основі сцен (filmic) (за замовчуванням) передбачає, що більша частина обробки буде виконуватися в лінійному колірному просторі RGB. Вибір цієї опції автоматично вмикає модулі Filmic RGB, Експозиція і Калібрування кольору для нових редагувань і встановлює порядок модулів у конвеєрі в v3.0 RAW.

    Модуль Експозиція включає автоматичне коригування експозиції +0.7 EV (щоб забезпечити освітлення середніх тонів, порівнянне з від +0,5 до +1,2 EV, яке зазвичай додається за допомогою тонових кривих у камері) і автоматично вмикає опцію “Компенсувати експозицію камери” для робочого процесу Filmic. Обидва ці параметри призначені для того, щоб забезпечити розумну початкову точку для raw, створених широкою лінійкою дзеркальних і бездзеркальних камер, але їх можна замінити автоматично застосованим пресетом, якщо налаштування за замовчуванням створюють стабільно темні зображення для вашої камери.

    У робочих процесах на основі сцен, модуль Калібрування кольору працює разом із модулем [Баланс білого](../module-reference/processing- modules/white-balance.md) як сучасний спосіб обробки балансу білого та хроматичної адаптації з покращеними алгоритмами. Зауважте, що під час використання модуля калібрування кольору модуль балансу білого має бути активним і встановленим у режим “Референсне значення з камери” (це буде зроблено автоматично і з’являться попередження, якщо два модулі мають несумісні налаштування). При використанні обох модулів, як зазначено, все ще можна автоматично визначати баланс білого з певної області зображення, вибравши піпетку вибору CCT на вкладці CAT калібрування кольору.

  • на основі сцен (сигмоїда) слідує тим самим припущенням і загальній послідовності, що й на основі сцен (filmic), за винятком того, що він автоматично вмикає модуль тонального відображення Сигмоїда замість Filmic RGB.

  • на основі відображення (застаріло) є застарілим режимом (використовується за замовчуванням у Darktable 2.6 і раніших версіях) і передбачає, що більша частина обробки виконуватиметься в колірному просторі Lab. Вибір цієї опції автоматично вмикає модуль Базова крива для відображення тонів і встановлює порядок модулів у конвеєрі в застарілий. Цей робочий процес використовує лише модуль Баланс білого для хроматичної адаптації.

  • немає встановлює порядок модулів на v3.0 RAW і використовує модуль Баланс білого для хроматичної адаптації. За замовчуванням не ввімкнуто жодних інших модулів експозиції чи тонального відображення.

Автозастосування пресетів базових кривих у відповідності до камери
Використовувати за замовчуванням базову криву для кожної камери (якщо є) замість загальної кривої виробника. Це слід використовувати лише спільно з робочим процесом на основі відображення, визначеним вище (за замовчуванням вимкнено).
Виявляти монохромні зображення
Увімкніть цю опцію, щоб аналізувати зображення під час імпорту та позначати їх тегом darkroom|mode|monochrome, якщо вони виявляються монохромними. Аналіз базується на зображенні попереднього перегляду, вбудованому в імпортований файл. Це робить більш зручним робочий процес під час роботи з монохромними зображеннями, але це уповільнює імпорт, тому цей параметр за замовчуванням вимкнено.
Показувати попереджувальні повідомлення
Увімкніть цю опцію, щоб відображати попереджувальні повідомлення в модулях обробки, якщо в конвеєрі використовувались нестандартні та, можливо, шкідливі налаштування. Такі попередження іноді можуть бути “хибнопозитивними” (через навмисні нестандартні налаштування) і ними можна знехтувати, якщо ви знаєте, що робите. Вимкніть, щоб приховати ці попередження. (за замовчуванням увімкнено).

🔗CPU / Пам’ять

Рівень ресурсів для Darktable
Виберіть, скільки пам’яті вашої системи та графічної карти (GPU) використовуватиме Darktable. За замовчуванням передбачено чотири варіанти:
  • малий займає приблизно 20% системної пам’яті та 40% пам’яті графічного процесора. Це може бути прийнятним для дуже великих систем, особливо якщо ви не експортуєте зображення. Здебільшого, однак, це можна рекомендувати, лише якщо ви використовуєте багато інших вимогливих програм одночасно з Darktable.
  • за замовчуванням займає приблизно 60% системної пам’яті та 70% пам’яті графічного процесора. Цей режим рекомендований, якщо ви не експортуєте багато зображень, маєте принаймні 16 ГБ системної пам’яті та 4 ГБ пам’яті GPU, а також запускаєте багато інших програм одночасно з Darktable.
  • великий займає приблизно 75% системної пам’яті та 90% пам’яті графічного процесора. Це найкращий варіант, якщо ви використовуєте лише Darktable у своїй системі та/або експортуєте багато зображень.
  • без обмежень зазвичай не рекомендується. У цьому режимі Darktable може спробувати використати більше пам’яті, ніж доступно вашій системі. Це може бути можливо, якщо ваша система використовує підкачку, коли зайнято всю системну пам’ять, але це може призвести до нестабільності системи. Використовуйте цей режим обережно, лише якщо експортуєте дуже великі зображення, з якими Darktable інакше не зможе працювати.

Додаткову інформацію див. у розділі Налаштування пам’яті та продуктивності.

Віддавати перевагу продуктивності перед якістю
Увімкніть цю опцію, щоб відображати мініатюри та попередній перегляд із нижчою якістю. Це збільшує швидкість візуалізації в 4 рази і корисно при роботі на повільніших комп’ютерах (за замовчуванням вимкнено). Це також покращує продуктивність слайд-шоу.

🔗OpenCL

Активувати підтримку OpenCL
Darktable може використовувати ваш графічний процесор, щоб значно пришвидшити обробку. Інтерфейс OpenCL вимагає придатного обладнання та відповідних драйверів OpenCL у вашій системі. Якщо одного з них не знайдено, ця опція буде неактивною. Підтримка OpenCL може вмикатись та вимикатись у будь-який час та набирає негайної сили (за замовчуванням увімкнено).
Профіль планування OpenCL
Визначає, як плануються завдання конвеєрів попереднього перегляду та повного зображення в системах із підтримкою OpenCL:
  • за замовчуванням: графічний процесор обробляє конвеєр центральної панелі; центральний процесор обробляє конвеєр попереднього перегляду.
  • кілька GPU: обидва конвеєри обробляються паралельно на двох різних графічних процесорах – дивіться розділ кілька пристроїв для отримання додаткової інформації.
  • дуже швидкий GPU: обидва конвеєри обробляються послідовно на графічному процесорі.
Використовувати всю пам’ять пристрою
Увімкніть цей параметр, щоб дозволити Darktable використовувати всю пам’ять OpenCL на всіх пристроях, за винятком запасу безпеки. За замовчуванням запас становить 600 МБ, але його також можна вказати для кожного пристрою окремо.
Драйвери OpenCL
У більшості випадків Darktable може знайти правильний драйвер OpenCL, але це залежить від того, як ваша операційна система виконує їх встановлення. Загалом, Darktable має:
  • не використовувати ненадійні драйвери
  • мати лише один активний драйвер на апаратний пристрій. Зазвичай проблеми виникають там, де встановлено наданий вендором драйвер, а також інший драйвер (наприклад, rusticl) або (у Windows), якщо драйвер OpenCLon12 встановлено за допомогою OpenCL Compatibility Pack.

Перемикачі пропонуються для більшості доступних драйверів, хоча на більш екзотичному апаратному забезпеченні, як-от плати ARM, вам доведеться ввімкнути резервну опцію “Інші платформи”. Виберіть зі списку драйвери, які ви хочете використовувати. Якщо ви підозрюєте, що драйвер не працює, ви можете явно вимкнути його тут.

Див. розділ Налаштування пам’яті та продуктивності для отримання додаткової інформації.

translations