(deprecated) channel mixer
Зверніть увагу, що цей модуль застарілий у Darktable 3.4 і більше не повинен використовуватися для нових редагувань. Будь ласка, використовуйте натомість модуль Калібрування кольору..
Простий, але потужний інструмент для керування кольоровими каналами.
Цей модуль приймає червоні, зелені та сині канали як вхідні дані, а в якості вихідних забезпечує червоні, зелені, сині, сірі канали, відтінок, насиченість і світлість. Це дозволяє незалежно контролювати, скільки кожен вхідний канал вносить у кожен вихідний канал.
🔗Множення матриці RGB
Ви можете розглядати змішувач каналів як вид множення матриці між матрицею 3x3 та вхідними значеннями [R G B].
┌ R_out ┐ ┌ Rr Rg Rb ┐ ┌ R_in ┐
│ G_out │ = │ Gr Gg Gb │ X │ G_in │
└ B_out ┘ └ Br Bg Bb ┘ └ B_in ┘
Якщо, наприклад, вам була надана матриця для перетворення з одного колірного простору в інший, ви можете ввести коефіцієнти матриці в змішувач каналів наступним чином:
-
встановіть вихідний канал в червоний, потім встановіть значення Rr, Rg і Rb, використовуючи червоний, зелений та синій повзунки
-
встановіть вихідний канал в зелений, а потім встановіть значення Gr, Gg і Gb, використовуючи червоні, зелені та сині повзунки
-
встановіть вихідний канал в синій, а потім встановіть значення Br, Bg і Bb, використовуючи червоні, зелені та сині повзунки
За замовчуванням змішувач каналів просто копіює вхідні [R G B] канали прямо у відповідні вихідні канали. Це еквівалентно множенню на матрицю ідентичності:
┌ R_out ┐ ┌ 1 0 0 ┐ ┌ R_in ┐
│ G_out │ = │ 0 1 0 │ X │ G_in │
└ B_out ┘ └ 0 0 1 ┘ └ B_in ┘
Як приклад використання, наведена нижче матриця корисна для приборкання потворних синіх світлодіодних джерел світла, що не входять в охоплення, роблячи їх більш маджентовими:
┌ 1.00 -0.18 0.18 ┐
│ -0.20 1.00 0.20 │
└ 0.05 -0.05 1.00 ┘
In this case it is useful to use a parametric mask to limit the effect of the channel mixer to just the problematic colors.
Більш інтуїтивно зрозуміле пояснення, що роблять повзунки змішувача каналів:
-
для червоного вихідного каналу, переміщення повзунків вправо зробить області R, G або B зображення більш червоними. Переміщення повзунка вліво зробить ці області більш блакитними (ціановими).
-
для зеленого вихідного каналу, переміщення повзунків вправо зробить області R, G або B зображення більш зеленими. Переміщення повзунка вліво зробить ці області більш маджентовими.
-
для синього вихідного каналу, переміщення повзунків вправо зробить області R, G або B зображення більш синіми. Переміщення повзунка вліво зробить ці області більш жовтими.
🔗Монохром
Ще одним дуже корисним застосуванням змішувача каналів є можливість змішати канали разом, щоб отримати результат у відтінках сірого – монохромне зображення. Використовуйте сірий вихідний канал та встановіть повзунки червоного, зеленого та синього, щоб контролювати розмір внеску кожного каналу в яскравість результату. Це еквівалентно наступному множенню матриць:
СІРИЙ_вихід = [ r g b ] X ┌ R_вхід ┐
│ G_вхід │
└ B_вхід ┘
Коли йдеться про тони шкіри, відносна вага трьох каналів впливатиме на рівень деталізації зображення. Додавання більшої ваги червоному (наприклад, [0,9, 0,3, -0,3]) забезпечить гладкі тони шкіри, тоді як підкреслення зеленого (наприклад, [0,4, 0,75, -0,15]) дасть більше деталей. В обох випадках синій канал зменшується, щоб уникнути підкреслення небажаної текстури шкіри.
Різні типи традиційних чорно-білих плівок мають різну чутливість до червоного, зеленого та синього кольорів, і це можна зімітувати, встановивши належним чином коефіцієнти внеску цих каналів. Модуль Змішувач каналів має ряд вбудованих пресетів, які можна використовувати для цього.
🔗Елементи керування модулем
- Вихідний канал
- Виберіть канал призначення, на який впливатимуть налаштування повзунків безпосередньо нижче. Червоний, зелений та синій канали призначення використовуються для змішування кольорів, як описано у розділі Множення матриці вище. Сірий канал використовується для створення зображень у відтінках сірого, як описано в розділі Монохром вище. Також можна визначити вхідні канали R, G та B для отримання значень HSL (відтінок, насиченість та світність) на виході, хоча це дуже спеціалізоване застосування.
- Червоний
- Визначає, наскільки великим має бути внесок червоного вхідного каналу у вибраний канал призначення.
- Зелений
- Визначає, наскільки великим має бути внесок зеленого вхідного каналу у вибраний канал призначення.
- Синій
- Визначає, наскільки великим має бути внесок синього вхідного каналу у вибраний канал призначення.