cpu / gpu / пам’ять

Ця вкладка містить переважно налаштування, пов’язані з продуктивністю:

розмір кеша мініатюр (в МБ)
Для прискорення відображення плівок darktable зберігає мініатюри зображень у кеші на диску (основний кеш) і завантажує в пам’ять під час запуску. Цей параметр контролює розмір кеш-пам’яті в мегабайтах. Потрібен перезапуск при зміні (за замовчуванням 512 МБ).
увімкнути запис кешу мініатюр на диск
Якщо активовано, darktable зберігає всі мініатюри на диску як вторинний кеш і тим самим залишає доступними мініатюри, якщо вони випадають із основного кешу. Для цього потрібно більше місця на диску, але прискорюється режим світлого стола, оскільки це дозволяє уникнути повторної обробки мініатюр (за замовчуванням увімкнено).
увімкнути запис кешу повнорозмірних зображень на диск
Якщо цей параметр увімкнено, darktable записує на диск повнорозмірні зображення попереднього перегляду (.cache/darktable/) при виселенні з кешу пам’яті. Зверніть увагу, що це може зайняти багато місця (кілька гігабайт для 20 тисяч зображень) і darktable ніколи не видалятиме кешовані зображення. Ви можете видалити їх вручну, якщо хочете. Увімкнення цієї опції значно покращить продуктивність світлого стола при масштабуванні зображення в режимі повного попереднього перегляду (за замовчуванням вимкнено).
кількість фонових потоків
Це визначає, скільки паралельних потоків використовується для створення мініатюр під час імпорту. Потрібен перезапуск у разі зміни (за замовчуванням 2).
обмеження пам’яті хоста (в МБ) для тайлінгу
Для роботи з великими зображеннями в системах з обмеженою пам’яттю darktable виконує плиткову обробку (тайлінг). Ця змінна контролює максимальний обсяг пам’яті (в МБ), який модуль може використовувати під час обробки зображень. Менші значення змусять модулі, що потребують багато пам’яті, обробляти зображення зі збільшенням кількості плиток. Якщо встановити для цього значення 0, будь-які обмеження буде знято. Значення нижче 500 вважатимуться 500. Потрібно перезапустити при зміні значень (за замовчуванням 1500).
мінімальний обсяг пам’яті (в МБ) для одного буфера тайлінгу
Якщо встановлено позитивне, ненульове значення, ця змінна визначає мінімальний обсяг пам’яті (у МБ), який darktable має зайняти для однієї плитки. Потрібен перезапуск у разі зміни (за замовчуванням 16).
активувати підтримку OpenCL
darktable може використовувати ваш графічний процесор, щоб значно пришвидшити обробку. Інтерфейс OpenCL вимагає придатного обладнання та відповідних драйверів OpenCL у вашій системі. Якщо одного з них не знайдено, опція буде неактивною. Може вмикатись та вимикатись у будь-який час та набирає негайної сили (за замовчуванням увімкнено).
профіль планування OpenCL
Визначає, як плануються завдання конвеєрів попереднього перегляду та повного зображення в системах із підтримкою OpenCL:
  • за замовчуванням: графічний процесор обробляє конвеєр центральної панелі (повнорозмірний); процесор обробляє конвеєр попереднього перегляду;
  • _ кілька GPU_: обидва конвеєри обробляються паралельно на двох різних графічних процесорах;
  • _ дуже швидкий GPU_: обидва конвеєри обробляються послідовно на графічному процесорі.

translations