редагування зображення: робочий процес на основі відображення

Це застарілий режим, який зберігається, щоб забезпечити зворотну сумісність із редагуваннями у старих версіях darktable і дозволити користувачам продовжувати колишній спосіб роботи, не примушуючи їх використовувати новіший робочий процес на основі сцен. Не рекомендується для нових редагувань.

Робочий процес на основі відображення передбачає, що більша частина обробки зображень буде виконуватися в нелінійній на основі відображення частині конвеєра. За замовчуванням він використовує модуль базова крива для відображення тонів зображень з лінійного простору на основі сцен у простір на основі відображення, хоча можуть бути використані й інші інструменти відображення тонів (наприклад, модуль тонова крива). Багато модулів розміщуються пізніше в конвеєрі (після цього переходу тонального відображення), щоб вони працювали з гамма-кодованими (на основі відображення) пікселями, а не лінійно кодованими (на основі сцен) пікселями.

Більшість основних кроків, необхідних для обробки зображень у робочому процесі на основі відображення, дуже схожі на робочий процес на основі сцен. Основні відмінності полягають у виборі модулів та порядку, в якому вони з’являються в конвеєрі. Щоб побачити різницю в упорядкуванні модулів між робочими процесами на основі відображення та на основі сцен, зверніться до розділу порядок модулів за замовчуванням.


Примітка: У цьому розділі обговорюється низка застарілих модулів, які більше не рекомендуються для використання у робочому процесі на основі сцен, а новим користувачам рекомендується замість цього звертатися до розділу редагування зображення: робочий процес на основі сцен посібника щодо того, як найкраще обробляти зображення в darktable.


баланс білого
Модуль баланс білого працює так само, як і в робочому процесі на основі сцен, і за замовчуванням використовує коефіцієнти балансу білого, надані камерою. Якщо це не дає прийнятних результатів, використовуйте пресети камери або зніміть баланс білого з нейтрального місця на вашому зображенні. Повзунок температури можна використовувати для того, щоб зробити зображення “теплішим” або “прохолоднішим”. Більш вдосконалений грейдинг кольорів краще залишити для інших модулів.
корекція експозиції
Модуль експозиція працює так само, як і в режимі на основі сцен, але спосіб його використання трохи інший. У режимі на основі відображення вам потрібно переконатися, що ви не надто сильно переекспонували свої найсвітліші тони, і використовувати модуль базової кривої для регулювання середніх тонів, якщо потрібно.

Хоча ви можете використовувати модуль експозиція, щоб забезпечити більшу контрастність налаштуванням рівня чорного, слід бути дуже обережним, роблячи це, оскільки ви можете отримати негативні значення RGB. Краще збільшити контрастність, регулюючи нижню частину базової кривої, однак це може бути трохи незручно і марудно, і це одна з причин, чому модуль filmic rgb був введений в darktable.

знешумлення
Як і в робочому процесі на основі сцен, найкращою відправною точкою для зменшення шуму є модуль знешумлення (профільоване). Ви також можете вибрати використання модулів знешумлення raw, поверхневе розмиття, знешумлення астрофото або еквалайзер контрасту.
прибирання плям
Як і в робочому процесі на основі сцен, ви можете використовувати модулі ретуш та дефектні пікселі для корекції артефактів у вашому зображенні.
геометричні поправки
Як і в робочому процесі на основі сцен, ви можете використовувати модулі трансформації, корекція перспективи та корекція оптики для виправлення деформацій та обрізання зображення.
повернення деталей
Raw зображення часто містять більше інформації, ніж ви можете побачити на перший погляд, особливо в тінях. Модуль тіні та світлі тони допомагає повернути ці деталі у видимі тональні значення. Структурні деталі у повністю переекспонованих ділянках, за природою цифрового сенсора, відновити неможливо. Однак ви можете виправити несприятливі обарвлення в цих областях за допомогою модуля відновлення переекспонованих ділянок. Модуль відновлення кольору здатний заповнити переекспоновані ділянки доречними кольорами залежно від їх оточення. Модуль filmic rgb також пропонує реконструкцію переекспонованих ділянок, але обов’язково відключіть базову криву спочатку.
регулювання тональних значень
Майже кожен робочий процес, ймовірно, включатиме налаштування тонального діапазону зображення і darktable пропонує кілька модулів, які допоможуть у цьому. Найбільш базовим є модуль контраст, яскравість, насиченість. У модулі тонова крива значення тону регулюються побудовою кривої. Модулі рівні та рівні rgb пропонують стислий інтерфейс з трьома маркерами в гістограмі. І звичайно, ніщо не заважає вам використовувати модуль filmic rgb у робочому процесі на основі відображення, якщо ви цього бажаєте ( після вимкнення базової кривої).
покращення локального контрасту
Посилення локального контрасту може підкреслити деталі та чіткість вашого зображення. Ретельно використане, воно може надати вашій фотографії потрібну акцентованість. Для цього завдання доступно кілька модулів. Модулем локальний контраст легко управляти, він має лише кілька параметрів. Набагато універсальніший, але також і складніший метод пропонує модуль еквалайзер контрасту. Погляньте на його пресети, щоб отримати відчуття того, як це працює. Еквалайзер контрасту є “швейцарським армійським ножем”, який можна використовувати в darktable для багатьох коригувань, де просторовий вимір відіграє певну роль. Зверніть увагу, що розташування цього модуля в піксельному конвеєрі суттєво відрізняється між робочими процесами на основі сцен та на основі відображення.
регулювання кольору
darktable пропонує безліч модулів для регулювання кольорів зображення. Дуже проста техніка реалізована в модулі корекція кольору. Використовуйте цей модуль, щоб надати зображенню загального обарвлення або налаштувати загальну насиченість кольорів. Модуль колірні зони пропонує набагато точніший контроль для регулювання насиченості, світлості та відтінку в зонах, визначених користувачем. Модуль тонова крива на додаток до класичного регулювання тональних значень забезпечує точний контроль кольорів на зображенні . Нарешті, якщо ви маєте намір перетворити зображення в чорно-біле, модуль монохром пропонує гарну стартову точку з простим у користуванні та інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом. Альтернативно, ви можете розглянути можливість використання модуля калібрування кольору.
збільшення різкості
Якщо ви починаєте робочий процес із raw зображення, ваш кінцевий результат потребуватиме збільшення різкості. Модуль різкість може зробити це за допомогою класичного підходу USM (unsharp mask), доступного в більшості програмного забезпечення для обробки зображень. Ще один дуже універсальний спосіб покращення контурів зображення пропонує модуль фільтр високих частот у поєднанні з багатим набором операторів змішування.
художні ефекти
darktable поставляється з багатим набором модулів художніх ефектів. Наприклад, ви можете використовувати модуль водяний знак, щоб додати водяний знак до вашого зображення. Модуль зерно імітує типовий шум класичного аналогового кадру. Використовуйте модуль перенос кольорів, щоб перенести зовнішній вигляд одного кольорового зображення на інше. Модуль нічне бачення дозволяє імітувати людський зір, щоб зробити зображення при слабому освітленні ближчими до реальності. Модуль градієнтний фільтр додає нейтральний або кольоровий градієнт до вашого зображення для корекції експозиції та кольору.

translations