обробка

Налаштування параметрів обробки зображення.

завжди використовувати LittleCMS 2, щоб застосувати вихідний колірний профіль
Якщо цей параметр активовано, darktable використовуватиме системну бібліотеку LittleCMS 2 для застосування вихідного колірного профілю замість власних внутрішніх процедур. Це значно повільніше, ніж за замовчуванням, але в деяких випадках може дати точніші результати.

Якщо даний ICC базується на LUT або містить як LUT, так і матрицю, darktable буде використовувати LittleCMS 2 для візуалізації кольорів незалежно від значення цього параметра (за замовчуванням вимкнено).

інтерполятор пікселів (деформації)
Інтерполятор пікселів, що використовується для обертання, корекції оптики, пластичних деформацій, обрізання та остаточного масштабування.

Кожного разу, коли ми масштабуємо або деформуємо зображення, нам доводиться вибирати алгоритм інтерполяції пікселів (докладніше див. Wikipedia). Для деформаційних модулів darktable пропонує білінійний, бікубічний або lanczos2. Загалом, “бікубічний” є безпечним варіантом для більшості випадків і є значенням за замовчуванням.

інтерполятор пікселів (масштабування)
Інтерполятор пікселів, який використовується для масштабування. Запропоновані ті самі опції, що і для модулів деформацій, але з додаванням lanczos3.

lanczos3 може спричинити “овершут” пікселів, що призводить до артефактів, але іноді надає більш чіткий вигляд. Тому, ця опція передбачена лише для алгоритмів перетворення (масштабування) і є значенням за замовчуванням.

кореневий каталог 3D lut
Визначає кореневу папку (та підпапки), що містять файли Lut, які використовуються модулем lut 3D
автозастосування замовчувань робочого процесу
Вибрати, які модулі та порядок модулів застосовувати до нових зображень за замовчуванням:
  • Робочий процес на основі сцен (за замовчуванням) передбачає, що більша частина обробки буде виконуватися в лінійному колірному просторі RGB. Вибір цієї опції автоматично вмикає модулі filmic rgb та експозиція і встановить порядок модулів у конвеєрі в v3.0, що є порядком (на основі сцен), визначеним для darktable 3.0 та пізніших версій.

    Модуль експозиція включатиме автоматичне коригування +0.5 EV для регулювання середньо-сірого кольору відповідно до більшості дзеркальних камер. Це налаштування можна перекрити автоматично застосованим пресетом, якщо за замовчуванням для вашої камери створюються стабільно темні зображення.

    Нарешті, цей параметр автоматично включає опцію “компенсувати експозицію камери” в модулі експозиція для відповідного регулювання загальної яскравості у випадках, коли використовувався диск компенсації експозиції камери.

  • Робочий процес на основі відображення передбачає, що більша частина обробки буде виконуватися в кольоровому просторі Lab, і це застарілий режим із darktable 2.6 та більш ранніх версій. Вибір цієї опції автоматично ввімкне модуль базова крива і встановить порядок модулів у конвеєрі в застарілий (на основі відображення), який використовувався за замовчуванням до версії 2.6.

  • немає не вмикає жодних модулів за замовчуванням і встановлює для конвеєра порядок модулів v3.0 (на основі сцен), визначений для darktable 3.0 та пізніших версій.

метод автозастосування замовчувань хроматичної адаптації
Виберіть, який модуль відповідає за регулювання балансу білого (хроматична адаптація) за замовчуванням. Виберіть “застарілий” (за замовчуванням), щоб виконати базову хроматичну адаптацію лише в модулі баланс білого. Виберіть “сучасний”, щоб використовувати комбінацію модулів баланс білого та калібрування кольору для виконання сучасної хроматичної адаптації з вдосконаленими алгоритмами. Ці налаштування застосовуються за замовчуванням до нових редагувань і не впливатимуть на старі редагування.
автозастосування пресетів базових кривих у відповідності до камери
Використовувати за замовчуванням базову криву для кожної камери (якщо є) замість загальної кривої виробника. Це слід використовувати лише спільно з робочим процесом на основі відображення, визначеним вище (за замовчуванням вимкнено).
автозастосування різкості
Автоматично застосовувати модуль різкості до нових зображень за замовчуванням. Цю опцію не рекомендується використовувати на камерах без фільтра низьких частот. (за замовчуванням увімкнено, потребує перезапуску).
виявляти монохромні зображення
Увімкніть цю опцію, щоб аналізувати зображення під час імпорту та позначати їх тегом darkroom|mode|monochrome, якщо вони виявляються монохромними. Аналіз базується на зображенні попереднього перегляду, вбудованому в імпортований файл. Це робить більш зручним робочий процес під час роботи з монохромними зображеннями, але це уповільнює імпорт, тому цей параметр за замовчуванням вимкнено.
показувати попереджувальні повідомлення
Увімкніть цю опцію, щоб відображати попереджувальні повідомлення в модулях обробки, якщо в конвеєрі використовувались нестандартні та, можливо, шкідливі налаштування. Такі попередження іноді можуть бути “хибнопозитивними” (через навмисні нестандартні налаштування) і ними можна знехтувати, якщо ви знаєте, що робите. Вимкніть, щоб приховати ці попередження. (за замовчуванням увімкнено).

translations