експорт та вивантаження зображень з метаданими

Зміни до зображення не зберігаються безпосередньо у файлі зображення, як це робиться у звичайному (растровому) редакторі зображень. darktable є неруйнівним редактором, що означає, що всі зміни записуються в базу даних бібліотеки darktable, а початкове зображення залишається недоторканим. Тому вам потрібно експортувати зображення, щоб внести параметри обробки та зміни метаданих у вихідний файл, який можна поширювати за межами darktable.

Зображення експортуються за допомогою модуля експортувати, доступного в режимах світлого столу та темної кімнати. Цей модуль пропонує безліч варіантів, але найпоширенішим є “збереження мого обробленого raw зображення як JPEG”.

Під час експортування зображень в darktable потрібно відповісти на два основних запитання:

  • Куди мені надсилати експортовані зображення? Найчастіше ви обираєте запис файлів у папку на локальному диску, але є й інші варіанти, які включають запис у шаблон фотокниги LaTeX або надсилання їх до іншої програми, наприклад Hugin (для зшивання панорами) або GIMP (для подальшого редагування).

  • У якому форматі мені зберігати експортовані зображення? Це охоплює не лише формат файлу зображень (JPEG, PNG, TIFF, OpenEXR тощо), але також якість, стиснення, роздільну здатність, налаштування профілю зображення та які метадані вбудовувати в експортоване зображення.

Тому найпоширенішими кроками є:

  1. Вибрати одне або декілька зображень у режимі перегляду на світлому столі

  2. Вибрати цільове сховище та формат файлу

  3. Встановити максимальну ширину та висоту зображення. Залиште максимуми ширини та висоти рівними нулю для експорту з повною роздільною здатністю.

За замовчуванням кожне зображення буде збережено на локальний диск як високоякісний JPEG із повною роздільною здатністю. Для отримання додаткової інформації про всі доступні опції експорту зверніться до розділу експорт.

translations