клавіатурні прискорювачі

Доступ до більшої частини функцій darktable можна отримати за допомогою прискорювачів з використанням комбінацій клавіатури або клавіатури/миші. Ці прискорювачі можна налаштувати за допомогою вкладки клавіатурні прискорювачі.

Багато важливих дій забезпечуються комбінаціями клавіш за замовчуванням, але більшість прискорювачів має бути налаштована користувачем вручну. Будь-яка клавіша може використовуватися для клавіатурного прискорювача і може поєднуватися з клавішами Shift, Control або Alt (або будь-якою їх комбінацією).

Коли ви відкриваєте вкладку клавіатурні прискорювачі, спочатку ви отримуєте ієрархічний список усіх дій, до яких можна застосувати клавіатурний прискорювач. У верхній частині цієї ієрархії знаходиться короткий список ключових категорій, визначених нижче.

🔗додати або змінити прискорювач

Для того, щоб додати або змінити прискорювач, спочатку перейдіть до дії, яку потрібно змінити, і двічі клікніть на ній. Вам буде запропоновано натиснути нову клавішу чи комбінацію клавіш, яка викликатиме вибрану дію.

Якщо буде виявлено конфлікт, вам буде надано можливість зберегти наявний прискорювач або замінити його. Залежно від контексту, можна використовувати один і той же клавіатурний прискорювач для кількох дій. Наприклад, одна і та ж комбінація клавіш може бути використана для однієї дії в режимі світлого стола, і для іншої – в режимі темної кімнати.

🔗видалити прискорювач

Щоб видалити клавіатурний прискорювач, клікніть один раз на дії, з якої ви хочете його видалити, і натисніть клавішу Backspace.

🔗шукати дію прискорювача

Поле пошуку відображається внизу вкладки клавіатурні прискорювачі. Введіть текст, який ви хочете знайти, і натисніть Enter або натисніть кнопку пошук. Натискайте Enter або пошук кілька разів, щоб прокрутити всі відповідні дії.

🔗переглядати призначені в даний час прискорювачі

Натисніть клавішу H у будь-якому режимі darktable, щоб відобразити список усіх прискорювачів, призначених для поточного режиму.

🔗імпорт, експорт, скидання

Ви можете імпортувати присвоєння діям прискорювачів із файлу або експортувати їх у файл.

Натисніть кнопку за замовчуванням, щоб повернути всі прискорювачі до стану за замовчуванням. Будьте обережні, використовуючи цю опцію, оскільки повернення до попереднього стану неможливе, якщо ви попередньо не експортували наявні прискорювачі у файл або не зробили резервну копію каталогу конфігурації.

🔗категорії прискорювачів

Клавіатурні прискорювачі класифікуються в ієрархічному списку, щоб їх було легко знайти. Наступні розділи узагальнюють ці категорії та перелічують деякі загальні опції.

🔗глобально

Дії прискорювачів у цій категорії застосовні до всіх режимів darktable.

Якщо ви створили будь-які визначені користувачем стилі, вони будуть доступні як глобальні дії в підрозділі “стилі”.

🔗режими

Для кожного режиму darktable надається окремий розділ. Дії прискорювачів застосовуються лише до вибраного режиму.

🔗модулі обробки

Дії прискорювачів у цій категорії застосовуються до модулів обробки в режимі темної кімнати. Для кожного модуля обробки надається розділ.

Крім того, окремий розділ “змішування” дозволяє вам керувати опціями [маскування та змішування](../darkroom /masking-and-blending/_index.md) для поточно активного модуля.

🔗загальні прискорювачі

Кожен модуль обробки за замовчуванням забезпечує такі дії прискорювачів:

увімкнути модуль
Увімкнути або вимкнути модуль, незалежно від того, чи він відображається на даний момент.
показати модуль
Розгорнути або згорнути модуль. Якщо модуль наразі не відображається на екрані, darktable переключиться на відповідну групу модулів перед його відображенням.
сфокусувати модуль
Викликає отримання або втрату модулем фокусу. Це може активувати екранні напрямні або елементи керування для цього модуля (наприклад, ви можете сфокусувати модуль обрізки, щоб показати напрямні обрізки, і розфокусувати його, щоб застосувати налаштування).
скинути параметри модуля
Скинути модуль до стану за замовчуванням.
показати меню пресетів
Показати меню пресетів для модуля.
пресети
Розширювана категорія, яка перелічує всі визначені на даний момент пресети для модуля як можливі дії. Ця опція не відображатиметься, якщо для даного модуля немає пресетів.

Для полів зі списками та повзунків забезпечуються деякі стандартні дії прискорювачів, як описано в наступних розділах.

Крім того, інші специфічні для модуля елементи керування можуть бути забезпечені своїми власними діями прискорювачів.

🔗повзунки

Усі повзунки в модулях обробки можна регулювати за допомогою прискорювачів, незалежно від того, показано чи ввімкнено модуль. Наведені нижче дії прискорювачів надаються стандартно для кожного повзунка:

збільшити/зменшити
Окремі прискорювачі, що дозволяють збільшити або зменшити значення повзунка за один крок.
динамічний
Єдиний прискорювач, який можна використовувати в поєднанні з колесом прокрутки миші для збільшення та зменшення значень повзунка.
редагувати
Прискорювач для відкриття діалогового вікна редагування повзунка, у якому ви можете безпосередньо ввести значення або змінити повзунок за допомогою миші.
скинути
Скинути повзунок до значення за замовчуванням.

Крім того, ви можете змінити точність операцій збільшення/зменшення за допомогою прискорювачів (клавіатурні прискорювачі > режими > темна кімната > змінити точність керування повзунками з клавіатури), вибираючи між тонкою, нормальною та грубою. Детальніше див. у елементи керування модулем.

При виконанні збільшення/зменшення та динамічних операцій на повзунках у верхній частині зображення з’явиться тимчасове повідомлення, що показує скориговане значення повзунка.

🔗поля зі списками

Як і повзунки, усі поля зі списками в модулях обробки можна регулювати за допомогою клавіатурних прискорювачів. Такі дії прискорювачів пропонуються стандартно для кожного поля зі списком:

наступний/попередній
Окремі прискорювачі, що дозволяють вам перейти до наступного або попереднього елементу в списку.
динамічний
Єдиний прискорювач, який можна використовувати в поєднанні з коліщатком прокрутки миші, щоб перейти до наступного/попереднього елемента в списку.

Якщо досягнуто кінця поля зі списком, ці прискорювачі переведуть до початку списку. Подібним чином, якщо досягнуто початку списку, прискорювачі будуть циклічно переходити до кінця.

🔗кілька екземплярів модулів

Можна створити кілька екземплярів багатьох модулів обробки. У цьому випадку не завжди очевидно, яким екземпляром слід керувати за допомогою прискорювачів.

Деякі додаткові налаштування наводяться в налаштування > різне для керування тим, як обробляються прискорювачі, коли є кілька екземплярів модуля обробки.

🔗сервісні модулі

Дії прискорювачів у цій категорії застосовуються до сервісних модулів. Ці модулі не використовуються для обробки зображень і можуть відображатися в будь-якому режимі. Деякі сервісні модулі можна використовувати в декількох режимах.

Як і у випадку з модулями обробки, для кожного модуля передбачені деякі дії прискорювачів за замовчуванням:

показати модуль
Розгорнути або згорнути модуль.
скинути параметри модуля
Скинути модуль до стану за замовчуванням.
показати меню пресетів
Показати меню пресетів для модуля.

Деякі з вищезазначених дій можуть бути доступні не для всіх сервісних модулів.

translations