загальні
Контролює загальний вигляд darktable.
- мова інтерфейсу
- Встановити мову інтерфейсу користувача. Мова операційної системи позначена зірочкою * (потребує перезапуску)
- тема
- Встановити тему для інтерфейсу користувача. Окрім будь-яких естетичних міркувань, рекомендованим кольором інтерфейсу для оцінки кольору є середньо-сірий. На візуальне сприйняття впливає яскравість навколишнього середовища, а низька яскравість інтерфейсу користувача викликає всілякі ілюзії. Тому використання темного інтерфейсу для ретушування фотографій може призвести до надмірного ретушування (зловживання контрастом і насиченістю) та до занадто темної фотографії при друку. Тому настійно рекомендується використовувати одну з “сірих” тем для роботи з ретушуванням, оскільки вони розроблені таким чином, щоб інтерфейс користувача наближався до середнього сірого (за замовчуванням “darktable”).
- віддавати перевагу продуктивності перед якістю
- Увімкніть цю опцію, щоб відображати мініатюри та попередній перегляд із нижчою якістю. Це збільшує швидкість візуалізації в 4 рази і корисно при роботі на повільніших комп’ютерах (за замовчуванням вимкнено). Це також покращує продуктивність слайд-шоу.
- використовувати системний розмір шрифту
- Виберіть цю опцію, щоб використовувати розмір шрифту, визначений вашою системою. Якщо не встановити прапорець, ви можете ввести власний розмір шрифту у полі нижче (за замовчуванням увімкнено).
- розмір шрифту в пунктах
- Якщо опцію “використовувати системний розмір шрифту” вимкнено, введіть розмір шрифту (в пунктах) для використання в darktable. Розмір шрифту буде змінено негайно.
- DPI елементів інтерфейсу
- Налаштуйте глобальну роздільну здатність графічного інтерфейсу для масштабування елементів керування, кнопок, міток тощо. Збільште для збільшеного графічного інтерфейсу, зменште, щоб вмістити більше вмісту у вікні. Встановіть значення -1, щоб використовувати визначену системою глобальну роздільну здатність. За замовчуванням у більшості систем 96 DPI. (потрібен перезапуск)
🔗Модифікації теми за допомогою CSS
На додаток до вибору заздалегідь створеної теми, ви також можете застосувати додаткові налаштування CSS, щоб змінити зовнішній вигляд darktable. Для цього передбачено текстове поле.
Коли ви закінчите вводити свої налаштування CSS, натисніть кнопку “зберегти CSS і застосувати”. Це збереже ваш CSS у файлі ($HOME/.config/darktable/user.css
) і негайно застосує його до поточного сеансу darktable.
Якщо ваші зміни спричиняють будь-які проблеми, можна зняти прапорець біля пункту “застосувати вказані нижче зміни CSS до вибраної теми”. Це негайно відновить базову тему, але залишить ваші налаштування в редакторі, щоб ви могли їх повторно відредагувати та повторити спробу. Просто натисніть “зберегти CSS і застосувати” ще раз, коли будете готові повторити спробу. Це автоматично повторно встановить прапорець “застосувати вказані нижче зміни CSS до вибраної теми” та застосує новий CSS.
Якщо у вас виникли проблеми з darktable, повторіть спробу зі знятим прапорцем біля цієї опції, щоб бути впевненим, що вони не були спричинені вашими змінами.
Якщо ви хочете зрозуміти, як побудовані теми darktable, вам рекомендується переглянути файл $DARKTABLE/share/darktable/themes/darktable.css
для отримання додаткової інформації (де $DARKTABLE
– каталог встановлення darktable). Ви також можете використовувати інструмент Gtk Inspector для аналізу наявного макета.