анатомія модуля обробки

Основним елементом обробки зображень у darktable є модуль обробки. Для того, щоб обробити raw зображення, декілька таких модулів діють на вхідне зображення послідовно, кожен виконуючи різну операцію над даними зображення. Для тих, хто знайомий з Adobe Photoshop, концепція модуля обробки в darktable схожа з концепцією коригуючого шару, оскільки обидва роблять поступове коригування зображення, працюючи поверх коригувань, які були раніше.

darktable містить також допоміжні модулі, однак вони не беруть безпосередньої участі в обробці зображень, натомість надаючи графічний інтерфейс, який дозволяє вам керувати своїми зображеннями, позначати їх тегами , експортувати їх тощо.

Кожен модуль обробки діє незалежно від інших, але всі модулі виконують свою обробку подібним чином:

module anatomy

  1. Отримує вхід модуля від останнього виконаного модуля та виконує операцію на ньому, щоб отримати оброблений вихід. Ця операція відрізняється для кожного модуля обробки.

  2. Поєднує вхід модуля та оброблений вихід, використовуючи оператор змішування, щоб створити змішаний вихід. Якщо змішування не виконується, результат цього кроку такий самий, як і оброблений вихід.

  3. Створює маску, яка визначає непрозорість для кожного пікселя на зображенні. Пізніше непрозорість використовується для контролю наскільки сильно застосовується робота модуля до кожної частини зображення.

    Ви можете визначити власну маску, намалювавши фігури на зображенні або використовуючи властивості пікселів із входу модуля або обробленого виходу (див. маски для деталей). Цю маску можна додатково модифікувати за допомогою загальної настройки непрозорості, яка однаково впливає на кожен піксель.

    Якщо не використовується намальована/параметрична маска, результатом цього кроку є маска, де кожен піксель має однакову непрозорість (регулюється загальним налаштуванням непрозорості). Якщо непрозорість не визначена (змішування не проводиться), загальна непрозорість вважається рівній 1.0 (або 100%).

  4. Поєднуючи вхід модуля та змішаний вихід піксель за пікселем, використовуючи маску як оператор змішування, отримуємо остаточний вихід. Там, де непрозорість маски становить 100%, остаточним виходом є змішаний вихід для цього пікселя. Там, де непрозорість маски дорівнює 0, кінцевим результатом є вхід модуля для цього пікселя. Проміжна непрозорість пропорційно поєднує змішаний вихід та _вхід модуля. Остаточний вихід передається наступному модулю для подальшої обробки.

Етапи 2 і 3 є необов’язковими і підтримуються не всіма модулями. Наприклад, модуль [демозаїкізація](../../../ module-reference/processing-modules/demosaic.md) повинен застосовуватися до всього raw файлу, щоб отримати зображення, тому немає сенсу маскувати або змішувати його результати.

Кожен із зазначених вище кроків детальніше визначений у наступних розділах.

translations