поєднання намальованих та параметричних масок

Намальовані та параметричні маски можуть використовуватися в поєднанні для формування єдиної маски, яка може бути застосована до модуля.

Є два основні елементи, які контролюють, як поєднуються окремі маски: параметр полярність кожної окремої маски (визначається кнопками плюс або мінус) та параметр у списковому полі “поєднувати маски”.

Поле “поєднувати маски” містить наступні опції, що визначають спосіб поєднання намальованих та параметричних масок:

ексклюзивно
Прямий метод комбінування масок, ексклюзивний режим перемножує окремі значення пікселів від кожної з масок компонентів.

Для даного пікселя остаточна маска матиме значення 0, якщо будь-яка з окремих масок в цій точці дорівнює 0, і вона матиме значення 1.0, лише якщо всі маски мають значення 1.0 у цій точці.

Будь-яка окрема маска може виключити піксель, встановивши для нього значення 0, незалежно від того, що роблять інші маски. Як тільки піксель виключається маскою, інша маска не може включити його знову.

інклюзивно
Інклюзивний режим спочатку інвертує кожну окрему маску (віднімає її значення від 1.0), перемножує інвертовані маски і нарешті ще раз інвертує комбіновану маску.

Для даного пікселя остаточна маска матиме значення 1.0, якщо будь-яка з окремих масок у цій точці дорівнює 1.0, і вона матиме значення 0, лише якщо всі маски в цій точці мають значення 0.

Будь-яка окрема маска може включити піксель, встановивши для нього значення 1.0, незалежно від того, що роблять інші маски. Як тільки піксель повністю включений маскою (його значення становить 1.0), інша маска не може його знову виключити.

ексклюзивні та інклюзивні інвертовані режими
Використання вищезазначених методів комбінування все одно було б досить обмежуючим. Ми отримуємо максимальну гнучкість, дозволяючи додатковий крок інверсії для кожної окремої маски. Це регулюється кнопками полярності, які ви знаходите поблизу окремих каналів.

Перемикання кнопки полярності маски інвертує її значення (віднімає початкове значення від 1.0).

Нарешті, у списковому полі “поєднувати маски” ви можете вибрати опції ексклюзивно і інвертувати або інклюзивно і інвертувати. Кожна з цих опції еквівалентна режимам ексклюзивно та інклюзивно відповідно, але з останнім кроком, який інвертує отриману маску.

🔗типові випадки використання

інклюзивний режим
Для цього режиму ви встановлюєте для спискового поля “поєднувати маски” інклюзивний режим та переконуєтесь, що всі кнопки полярності всіх окремих каналів та намальованої маски встановлені на негативні (-). Початковою точкою є маска, де всі пікселі мають нульове значення (жоден піксель не вибрано). Тепер ви регулюєте повзунки параметричної маски, щоб додати все більше і більше пікселів у виділення, або ви малюєте фігури, щоб вибрати конкретні ділянки вашого зображення.
ексклюзивний режим
У протилежному випадку ви встановлюєте спискове поле “поєднувати маски” в ексклюзивний режим і переконуєтесь, що всі кнопки полярності встановлені на позитивні (+). Початковою точкою є маска з усіма значеннями 1.0 (вибрано всі пікселі). Тепер ви регулюєте повзунки параметричної маски для виключення частин вашого зображення за необхідності або безпосередньо малюєте фігури, щоб виключити ці області.

Для вашої зручності в графічному інтерфейсі параметричних масок передбачена кнопка перемикання, яка інвертує всі полярності каналів та перемикає між інклюзивним і ексклюзивним режимами у полі “поєднувати маски”.

Початківцям користувачам рекомендується дотримуватись двох вищезазначених випадків використання. Це означає, що вам слід заздалегідь вирішити, як ви хочете побудувати свою маску.

translations