мініатюри
Кожне зображення в поточній колекції представлене мініатюрою в режимі світлого стола та в модулі стрічки знімків. Кеш останніх використаних мініатюр зберігається у файлі на диску та завантажується в пам’ять під час запуску. Розмір цього кешу можна регулювати в налаштування > cpu/gpu/пам’ять.
🔗створення мініатюр
Мініатюри створюються, коли зображення вперше імпортується в darktable, після того, як зображення було змінено в темній кімнаті, або під час повторного перегляду зображення, мініатюра якого більше не доступна.
Коли зображення імпортується вперше, darktable може або спробувати витягти вбудовану мініатюру із вхідного зображення (більшість raw файлів їх містять, як правило, у форматі JPEG), або обробити саме raw зображення, використовуючи налаштування за замовчуванням. Ви можете визначити, як darktable отримує свої мініатюри у налаштування > світлий стіл > мініатюри.
Витягнення вбудованої мініатюри із вхідного зображення зазвичай відбувається дуже швидко. Однак ці мініатюри створені перетворювачем raw даних камери і не відображають “підхід” darktable до цього зображення. Ви помітите різницю, як тільки відкриєте зображення в режимі темної кімнати, після чого darktable замінює мініатюру на власну внутрішньо оброблену версію.
Після імпорту darktable автоматично генерує мініатюри для нових зображень у міру необхідності. Під час імпортування великого набору нових зображень генерація мініатюр може сповільнити навігацію в режимі перегляду на світлому столі. Як варіант, ви можете завершити darktable та генерувати кеш мініатюр окремо, запустивши darktable-generate-cache
. Ця програма генерує всі відсутні мініатюри за один раз.
Оскільки кеш мініатюр має заздалегідь визначений максимальний розмір, він з часом заповнюється. Якщо згодом додаються нові мініатюри, старі мініатюри видаляються з кешу. Однак darktable зберігатиме всі мініатюри на диску, якщо відповідну опцію бекенда диска активовано в налаштування > cpu/gpu/пам’ять. Доступ до мініатюр у цьому вторинному кеші повільніший, ніж в основному кеші, але все ж набагато швидший, ніж обробка мініатюр з нуля. Розмір вторинного кешу обмежується лише доступним дисковим простором.
Мініатюри ніколи не видаляються із вторинного кешу. Ви можете вручну очистити вторинний кеш, рекурсивно видаливши всі зображення в папці $HOME/.cache/darktable/mipmaps-xyz.d
(деxyz
позначає буквено-цифровий ідентифікатор кешу). Після очищення вторинного кешу ви можете просто дозволити darktable повторно генерувати мініатюри за необхідності, або ви можете генерувати всі мініатюри за один раз за допомогою darktable-generate-cache
.
Якщо ви вирішили не активувати дисковий бекенд і вибрали занадто малий розмір кешу, darktable може не реагувати на ваші дії, ви можете відчувати безперервну регенерацію мініатюр під час навігації по колекції або мерехтіння мініатюр. Хороший вибір розміру кеш-пам’яті - 512 МБ або більше (див. [пам’ять](../../../ special-topics/memory.md) для отримання додаткової інформації).
Усі мініатюри повністю керовані кольором. Кольори відображаються точно на екрані, якщо ваша система правильно налаштована на передачу правильного профілю монітора в darktable. Для отримання додаткової інформації див. розділ управління кольором.
🔗черепи
Якщо з якихось причин darktable не може створити мініатюру, замість неї відображається зображення черепа . Не панікуйте!
Є три основні причини, чому це може статися:
-
Відсутній файл зображення: darktable запам’ятовує всі зображення, які коли-небудь були імпортовані, якщо вони не були видалені з вашої бази даних. Якщо darktable хоче створити мініатюру, але не може відкрити вхідний файл, натомість відображається череп. Користувачам рекомендується видаляти зображення з бази даних за допомогою модуля дії з вибраними зображеннями перед фізичним видаленням їх з диска. Крім того, ви можете іноді запускати скрипт
purge_non_existing_images.sh
із набору інструментів darktable для очищення бази даних. -
Недійсний формат зображення: Хоча розширення зображення може здаватися підтримуваним darktable, його вміст може бути або непідтримуваним форматом зображення, або пошкодженим файлом.
-
Мало пам’яті: Якщо при створенні мініатюри у darktable закінчується пам’ять, програма попередить вас і покаже череп. Це може статися, якщо darktable запускати з неоптимальними налаштуваннями, особливо в 32-бітовій системі. Додаткову інформацію див. у розділі пам’ять.