Світлий стіл

Керування функціональністю в режимі та модулях Світлого стола.

🔗Загальні

Приховати вбудовані пресети сервісних модулів
Якщо увімкнено, в меню пресетів для сервісних модулів відображатимуться лише задані користувачем пресети – вбудовані пресети будуть приховані (за замовчуванням вимкнено).
Використовувати одиничне натискання в модулі колекцій
Увімкнути режим “одного кліку” в модулі Колекції, що дозволяє вибирати діапазони (за замовчуванням вимкнено).
Розгортати одночасно лише один сервісний модуль
Керує розгортанням сервісних модулів. Якщо цю опцію ввімкнено, розгортання модуля кліком згортає будь-яку іншу розгорнуту панель. Якщо ви хочете розгорнути панель, не згортаючи інші, ви можете зробити це за допомогою Shift+клік. Вимкнення цієї опції інвертує значення кліку та Shift+клік (за замовчуванням вимкнено).
Підняти розгорнутий сервісний модуль якнайвище в панелі
Якщо цю опцію увімкнено, бічні панелі будуть прокручувати сервісний модуль до верхньої частини панелі, коли його буде розгорнуто. (за замовчуванням вимкнено)
Повторна оцінка однією зіркою не обнуляє рейтинг
Зазвичай повторний клік на одній зірці встановить нульову оцінку зображенню. Поставте прапорець, щоб вимкнути цю функцію (за замовчуванням вимкнено).
Показати смуги прокрутки для центральної панелі
Виберіть, чи відображати смуги прокрутки в центральній панелі світлого стола (за замовчуванням увімкнено).
Показувати час зображення з мілісекундами
Виберіть, чи включити мілісекунди під час відображення значень часу (за замовчуванням вимкнено). Якщо встановлено, мілісекунди відображаються в модулі Інформація про зображення, а також можуть використовуватися в модулі Геотегування.

🔗Мініатюри

Розмір мініатюри, від якого використовується raw файл замість вбудованого JPEG
Під час створення мініатюр для зображень, які ще не були оброблені в темній кімнаті, якщо розмір мініатюри перевищує це значення, генерувати її, обробляючи raw дані зображення. Якщо мініатюра менше цього розміру, використовувати зображення попереднього перегляду JPEG, вбудоване в raw файл. Після обробки зображення в темній кімнаті мініатюри завжди будуть генеруватися з raw даних (ви можете повернутися до JPEG попереднього перегляду, відкинувши історію). Щоб відображати мініатюри найкращої якості, виберіть “завжди”.
Мінімальний розмір для високоякісної обробки мініатюр
Якщо розмір мініатюри перевищує це значення і вона генерується з raw даних, її буде оброблено з використанням повноякісного шляху візуалізації, що краще, але повільніше (за замовчуванням 720p). Щоб зробити мініатюри найкращої якості, виберіть “завжди”.
Увімкнути запис кешу мініатюр на диск
Якщо активовано, Darktable зберігає всі мініатюри на диску як вторинний кеш і тим самим залишає доступними мініатюри, якщо вони випадають із основного кешу. Для цього потрібно більше місця на диску, але прискорюється режим Світлого стола, оскільки це дозволяє уникнути повторної обробки мініатюр (за замовчуванням увімкнено).
Увімкнути запис кешу повнорозмірних зображень на диск
Якщо цей параметр увімкнено, Darktable записує на диск повнорозмірні зображення попереднього перегляду (.cache/darktable/) при виселенні з кешу пам’яті. Зверніть увагу, що це може зайняти багато місця (кілька гігабайт для 20 тисяч зображень) і Darktable ніколи не видалятиме кешовані зображення. Ви можете видалити їх вручну, якщо хочете. Увімкнення цієї опції значно покращить продуктивність світлого стола при масштабуванні зображення в режимі повного попереднього перегляду (за замовчуванням вимкнено).
Створювати мініатюри у фоновому режимі
Виберіть, чи автоматично генерувати мініатюри у фоновому режимі, коли користувач перебуває в режимі світлового столу та неактивний (без активності клавіатури/миші). Мініатюри будуть створені до вибраного розміру (за замовчуванням “ніколи”).

Примітка: ви можете встановити необхідний період бездіяльності перед тим, як почнеться створення мініатюр, змінивши параметр inactivity_time в $HOME/.config/darktable/darktablerc (за замовчуванням 5 секунд)

Скинути кешовані мініатюри
Примусове повторне створення мініатюр шляхом скидання бази даних. Це може знадобитися, якщо деякі мініатюри було видалено вручну або вони були пошкоджені (за замовчуванням вимкнено).
Роздільники для категорій розміру
Категорії розміру використовуються, щоб дозволити відображати різні інформаційні накладання залежно від розміру мініатюри. Набір значень, розділених символом |, визначає, при яких розмірах зображення змінюється категорія. Значення за замовчуванням “120|400” означає, що буде 3 категорії мініатюр: 0-120px, 120-400px та > 400px.
Шаблон для тексту розширеної інформації на мініатюрах
Якщо ви вирішили відображати розширений текст інформаційного накладання над мініатюрами, цей параметр дозволяє визначити, яка інформація відображатиметься. Цей шаблон може використовувати будь-які зі змінних, визначених у розділі Змінні. Ви також можете включити форматування (жирний шрифт, курсив, кольори тощо).
Шаблон для спливних підказок мініатюр (порожній для вимкнення)
Визначає, яка інформація відображатиметься в підказці, коли миша наведена на мініатюри зображення. Цей шаблон також може використовувати ті самі змінні та форматування, що й текст розширеної інформації на мініатюрах.

translations