Кадрування

Кадрування зображення за допомогою екранних напрямних.

Цей модуль з’являється пізніше в конвеєрі, ніж застарілий модуль Трансформації, що означає, що повне зображення може залишатися доступним для джерельних латок у модулі Ретуш. Для досягнення найкращих результатів вам рекомендується використовувати модуль Обертання та перспектива для обертання та корекції перспективи (якщо потрібно), а потім виконати остаточне креативне обрізання за допомогою цього модуля.

Щоразу, коли цей модуль знаходиться у фокусі, буде показано повне необрізане зображення з накладеними на нього ручками обрізки та факультативними напрямними лініями.

screen controls

Змініть розмір обрізання, перетягуючи межу та кутові ручки.

Перемістіть прямокутник обрізання, клікнувши та перетягуючи всередину області обрізки. Обмежте рух до горизонтальної/вертикальної осі утримуванням Ctrl/Shift відповідно під час перетягування. Зафіксуйте зміни, сфокусувавшись на іншому модулі.

🔗Елементи керування модулем

Елементи керування модулем Кадрування розділені на два розділи наступним чином:

🔗Налаштування кадрування

Співвідношення сторін
Встановити співвідношення сторін кадрування, обмежуючи співвідношення ширини та висоти прямокутника кадрування до вибраного тут. Багато загальних числових співвідношень заздалегідь визначені. Пояснення заслуговують кілька особливих пропорцій:
  • Вільне: Обрізати без будь-яких обмежень
  • Як в оригіналі: Зберегти співвідношення сторін оригінального зображення
  • Квадрат: Обмежити співвідношення сторін 1: 1
  • Золотий перетин: Золотий перетин (1,62: 1)

Ви також можете ввести будь-яке інше співвідношення після відкриття поля зі списком, набравши його у вигляді “x:y” або у вигляді значення з десятковою комою (наприклад, “0,5”, щоб застосувати співвідношення 2:1).

Кнопка поруч зі списком співвідношень дозволяє перемикатися між портретною та альбомною орієнтацією, якщо ви вибрали прямокутне співвідношення сторін.

Якщо хочете додати співвідношення сторін до попередньо визначеного списку, ви можете зробити це, включивши рядок формату “plugins/darkroom/clipping/extra_aspect_ratios/foo=x:y” у конфігураційний файл Darktable $HOME/.config/darktable/darktablerc. Тут “foo” визначає назву нового співвідношення сторін, а “x” та “y” відповідні числові значення (x та y мають бути цілими числами). Зауважте, що ви можете додавати нові записи лише для співвідношень, які ще не присутні в списку. Ви не можете використовувати дроби як фактичне співвідношення сторін, але можете використовувати їх для назви. Наприклад, якщо вам потрібне співвідношення сторін 1,91:1, додайте до свого файлу darktablerc наступне: plugins/darkroom/clipping/extra_aspect_ratios/1,91:1=191:100


Примітка: Під час зміни розміру зображення у вільному режимі ви можете зберегти встановлене на даний момент співвідношення сторін, утримуючи Shift при перетягуванні будь-якого елементу керування зміною розміру.


🔗Поля

Ці повзунки дозволяють безпосередньо встановити, яку частину зображення потрібно обрізати з кожного боку. Вони автоматично оновлюються, якщо перемістити або змінити розмір області обрізання на зображенні за допомогою миші.

Оскільки цей розділ використовується рідко, його за замовчуванням згорнуто.

зліва
Процент зображення, який слід обрізати з лівого боку.
справа
Процент зображення, який слід обрізати з правого боку.
зверху
Процент зображення, який слід обрізати зверху.
знизу
Процент зображення, який слід обрізати знизу.

🔗Напрямні

Поставте прапорець, щоб показувати накладки напрямних щоразу, коли модуль активовано. Натисніть значок праворуч, щоб керувати властивостями напрямних. Додаткову інформацію див. у напрямні та накладки.

translations