корекція оптики
Автоматично коригує (та імітує) дисторсію оптики, поперечні хроматичні аберації (ХА) та віньєтування.
Цей модуль ідентифікує комбінацію камера/об’єктив за даними Exif зображення та використовує зовнішню бібліотеку lensfun для отримання параметрів корекції.
Якщо бібліотека lensfun у вашій системі не має профілю корекції для автоматично ідентифікованої комбінації камера/об’єктив, елементи керування для трьох фотометричних параметрів (нижче) замінюються попереджувальним повідомленням. Ви можете спробувати знайти потрібний профіль самостійно, шукаючи його в меню.
Якщо ваш об’єктив присутній у списку, але його не було ідентифіковано правильно, можуть знадобитися певні налаштування для програми exiv2 (див. це обговорення щодо подробиць). Зверніть увагу, що, можливо, вам доведеться повторно імпортувати зображення після внесення таких налаштувань, оскільки назва об’єктива отримується як частина процесу імпорту.
Якщо ви не можете знайти свій об’єктив, перевірте, чи він є у списку підтримуваних на даний момент об’єктивів, і спробуйте запустити інструмент lensfun-update-data
. Якщо для вашого об’єктива досі немає відповідного профілю, послугу калібрування об’єктивів пропонує Торстен Бронгер, один із користувачів darktable. Крім того, ви можете відвідати проект lensfun, щоб дізнатися, як створити власний набір параметрів корекції. Не забудьте поділитися своїм профілем з командою lensfun!
🔗елементи керування модулем
- камера
- Виробник і модель камери відповідно до даних Exif зображення. Ви можете змінити це вручну та вибрати камеру з ієрархічного меню. Будуть показані лише об’єктиви з корекційними профілями, що відповідають вибраній камері.
- об’єктив
- Виробник і модель об’єктива відповідно до даних Exif зображення. Ви можете змінити це вручну та вибрати об’єктив із ієрархічного меню. Це в основному потрібно для чисто механічних (неавтофокусних) об’єктивів, але також може знадобитися для об’єктивів сторонніх виробників.
- фотометричні параметри (фокусна відстань, діафрагма, дистанція фокусування)
- Корекції об’єктива залежать від певних фотометричних параметрів, які зчитуються з даних Exif зображення: фокусна відстань (для дисторсії, поперечних ХА, віньєтування), діафрагма (для поперечних ХА, віньєтування) та дистанція фокусування (для віньєтування). Багато камер не записують дистанцію фокусування у свої дані Exif, і в цьому випадку вам потрібно буде встановити це вручну.
-
Ви можете вручну замінити всі автоматично вибрані параметри. Або візьміть одне із заздалегідь визначених значень зі спадного меню, або, якщо спадне меню все ще відкрите, просто введіть власне значення.
- корекції
- Виберіть, які виправлення (дисторсія, поперечні ХА, віньєтування) darktable має застосувати. Змініть це зі значення за замовчуванням “всі”, якщо ваша камера вже виконала деякі внутрішні виправлення (наприклад, віньєтування) або якщо ви плануєте провести деякі виправлення за допомогою окремої програми.
- геометрія
- На додаток до виправлення недоліків об’єктива, цей модуль може змінити тип проекції вашого зображення. Встановіть для цього поля бажаний тип проекції (наприклад, “прямолінійна”, “риб’яче око (fish-eye)”, “панорамна”, “еквідистантна”, “ортографічна”, “стереографічна”, “еквітілесний кут”, “thoby fish-eye”). Щоб виправити співвідношення сторін анаморфного об’єктива, використовуйте модуль обертання та перспектива.
- масштаб
- Відрегулюйте коефіцієнт масштабування зображення, щоб уникнути чорних кутів. Натисніть кнопку автоматичного масштабування (праворуч від повзунка), щоб darktable автоматично знайшов найкращий варіант.
- режим
- За замовчуванням цей модуль виправляє недоліки об’єктива. Переключіть це поле на “деформувати”, щоб натомість імітувати недоліки/дисторсії певного об’єктива (інвертований ефект).
- ручне регулювання поперечних ХА
- Встановіть цей прапорець, щоб замінити параметри автоматичної корекції для поперечних ХА. Нижче буде показано параметри корекції для червоного та синього компонентів ХА . Зніміть прапорець, щоб повернутися до автоматичних корекцій.
- поперечні ХА - червона; поперечні ХА - синя
- Замінити параметри корекції для ХА. Ви також можете використовувати ці повзунки для ручного встановлення параметрів, якщо профіль об’єктива не містить корекції поперечних ХА. Зверніть увагу на кольорові шви на елементах з високою контрастністю контурів і відрегулюйте ці параметри, щоб мінімізувати ці шви.
- скориговано
- Іноді для даної комбінації камера/об’єктив лише деякі з можливих виправлень підтримуються профілями lensfun. Це поле повідомляє, які виправлення були фактично застосовані до зображення.
Примітка: Коригування поперечних ХА не застосовуватимуться до зображень, які були визначені як монохромні (див. обробка монохромних зображень для отримання додаткової інформації).
Примітка: Модуль корекції оптики заповнює відсутні дані на краях, повторюючи пікселі країв. Для сильних виправлень ця заливка може бути видимою (особливо на шумних зображеннях). При необхідності обріжте зображення.
- показати напрямні
- Поставте прапорець, щоб відображати накладені напрямні щоразу, коли модуль активовано. Натисніть значок праворуч, щоб керувати властивостями напрямних. Додаткову інформацію див. у напрямні та накладки.