колірні зони

Вибірково регулює світлість, насиченість та відтінок пікселів на основі їхньої поточної світлості, насиченості та відтінку.

Цей модуль працює у кольоровому просторі CIE LCh, який розділяє пікселі на компоненти світлості, кольоровості (насиченості) та відтінку. Це дозволяє маніпулювати світлістю, насиченістю та відтінком цільових груп пікселів за допомогою кривих.

Спочатку потрібно вибрати, чи потрібно регулювати (вибирати) пікселі, виходячи з їх світлості, насиченості або відтінку. Потім ви можете використовувати три криві на відповідних вкладках для регулювання світлості, насиченості та відтінку діапазонів пікселів, вибраних цим методом.


Примітка: Цей модуль слід використовувати обережно, оскільки переходи між кольорами можуть бути не поступовими. Натомість використовуйте модуль колірний баланс rgb із параметричною маскою.


🔗метод вибору пікселів

Модуль колірні зони пропонує три різні методи вибору пікселів, які ви хочете налаштувати. Це:

вибрати за відтінком (за замовчуванням)
Виберіть, якими пікселями маніпулювати, виходячи з їх відтінку. Наприклад, ви можете захотіти затемнити блакитне небо або змінити червону веранду на жовту. На наступному зображенні показано повний спектр відтінків, які ви можете вибрати для обробки:

color zones choose hue

відібрати за світлістю
Виберіть, якими пікселями маніпулювати, виходячи з їх світлості. Наприклад, ви можете захотіти зробити тіні яскравішими, або світлі тони більш жовтими. На наступному зображенні показано діапазон рівнів світлості, які ви можете вибрати, від темного до світлого:

color zones choose lightness

вибрати за насиченістю
Виберіть, якими пікселями маніпулювати, виходячи з їх насиченості. Наприклад, можливо, ви захочете зменшити насиченість деяких і без того насичених пікселів або змінити їх відтінок. На наступному зображенні показано діапазон рівнів насиченості, які ви можете вибрати, від повністю ненасиченого монохромного сірого до найбільш високо насиченого кольору:

color zones choose saturation

🔗криві маніпуляції пікселями

Після того, як ви вибрали метод виділення пікселів, вибраний діапазон рівнів освітленості, насиченості або відтінку з’явиться вздовж горизонтальної осі трьох кривих маніпуляцій з пікселями, які можна переглянути та відрегулювати, вибравши відповідну вкладку (світлість, насиченість, відтінок).

Наприклад, якщо ви вибрали критерій виділення відтінок (за замовчуванням), горизонтальна вісь (під кривими маніпуляції) показала б діапазон відтінків, з якими можна працювати, і три криві маніпуляції мали б виглядати наступним чином:

світлість
Регулюючи криву світлості вгору або вниз у заданому місці (відтінок), ви можете освітлити або затемнити пікселі, що відповідають відтінкам, де крива була відповідно піднята або опущена. У прикладі нижче блакитне небо на зображенні було затемнено для драматичного ефекту:

color zones adjust lightness

насиченість
Регулюючи криву насиченості вгору або вниз у заданому місці (відтінок), ви можете зменшити насиченість (зробити менш кольоровими) або збільшити насиченість (зробити більш кольоровими) пікселів, що відповідають відтінкам, де крива була відповідно піднята або опущена. У наведеному нижче прикладі червоний об’єкт на задньому плані було знебарвлено (зменшено насиченість), тому це менше відволікає увагу від основного об’єкту фотографії:

color zones adjust saturation

відтінок
Регулюючи криву відтінку вгору або вниз у заданому місці (відтінок), ви можете зміщувати відтінок пікселів, що відповідають відтінкам, де крива була піднята або опущена, що дозволяє замінити один колір іншим. У прикладі нижче рожеву іграшку на зображенні змінено на блакитну:

color zones adjust hue

Криві працюють аналогічно і в режимах вибору на основі світлості та насиченості. Дивіться розділ криві, щоб побачити, як сплайнові криві працюють загалом.

Зверніть увагу, що ці приклади дещо надумані, щоб проілюструвати використання модуля. При практичному використанні їх, швидше за все, потрібно буде поєднувати з намальованими та/або параметричними масками для подальшої ізоляції їх ефекту.

🔗вибір діапазону

При регулюванні кривих маніпуляцій з пікселями іноді буває важко точно визначити, куди на горизонтальній осі “впадуть” пікселі. Праворуч від елементів керування на вкладці розташовано пару піпеток кольору, які можуть допомогти в цьому.

Якщо натиснути ліву піпетку кольору та вибрати піксель на зображенні, ви побачите темну вертикальну лінію, що показує, де цей піксель падає на горизонтальну вісь. Якщо натиснути ту ж піпетку з утриманням Ctrl або правою кнопкою миші, ви можете вибрати прямокутну область із зображення – діапазон значень, представлений у вибраному прямокутнику, буде затінений вертикально, з аналогічною темною лінією, що показує медіанне значення.

Якщо натиснути праву піпетку кольору, ви можете подібним чином вибрати прямокутну область на зображенні й інформація відобразиться, як описано вище (затінена область з темною вертикальною лінією). Однак у цьому випадку піпетка кольору також автоматично додасть деякі контрольні точки до кривої для вас, представляючи виділений діапазон (див. нижче). Просто перетягніть центральний вузол, щоб підняти або опустити криву в межах вибраного діапазону. Або ж, вибирайте діапазон з утриманням Ctrl, щоб автоматично створити позитивну криву (підняти вибраний діапазон) або з утриманням Shift, щоб створити негативну криву (опустити діапазон).

color zones overview

🔗елементи керування модулем

У модулі колірні зони доступні такі елементи керування:

вкладки світлості, насиченості й відтінку
Кожна вкладка відображає криву маніпуляції з пікселями, щоб дозволити вам змінити “світлість”, “насиченість” або “відтінок” на основі методу вибору пікселів.
редагувати за областями
Виберіть спосіб взаємодії з кривою. Цей параметр вимкнено за замовчуванням, що дозволяє вільно розміщувати контрольні точки кривої. Поставте прапорець, щоб повернутися до застарілого режиму “редагувати за областями”, який функціонує подібно до елементів керування сплайн-кривою, які використовуються в модулях, що працюють з вейвлетами.
mask-icon показати маску
Увімкнути показ вибірки, щоб виділити жовтим пікселі, на які вплинули регулювання колірних зон.
критерій виділення
Визначає горизонтальну вісь (діапазон значень, над якими слід працювати). Ви можете вибрати між “світлістю”, “насиченістю” та “відтінком” (за замовчуванням). Зміна цього параметра скидає всі криві маніпуляції пікселями до стану за замовчуванням (горизонтальні прямі лінії). Якщо ви хочете працювати на декількох діапазонах, вам потрібно створити додаткові екземпляри модуля.
режим обробки
Вибрати між “плавним” (за замовчуванням) або “сильним” режимом обробки. Режим за замовчуванням рідше спричиняє артефакти.
інтенсивність
Використовуйте цей параметр, щоб налаштувати силу загального ефекту.
метод інтерполяції
Визначає спосіб інтерполяції кривої з визначених користувачем контрольних точок. Детальніше див. у розділі криві.

translations