відновлення переекспонованих ділянок

Спроба відновити кольорову інформацію для пікселів, які відсікаються в одному або декількох каналах RGB.

Якщо ці пікселі залишити частково обрізаними, це може призвести до появи нереалістичних кольорів на зображенні. Наприклад, пікселі з обрізаними зеленим та синім каналами будуть виглядати червоними.

Доступні три способи реконструкції:

обрізати переекспоноване
Затискає всі пікселі до рівня білого (тобто відсікає інші кольорові канали). Цей метод є найбільш корисним у випадках, коли відсічені тони трапляються в природно ненасичених об’єктах (наприклад, хмарах).
відновлення в LCh
Аналізує кожен піксель щонайменше з одним обрізаним каналом і пробує виправити відсічений піксель (у кольоровому просторі LCh), використовуючи значення інших (3 для Баєра або 8 для X-Trans) сусідніх пікселів. Реконструйовані світлі тони все одно будуть монохромними, але яскравішими та з більшою деталізацією, ніж із “обрізати переекспоноване”. Цей метод працює досить добре з висококонтрастною базовою кривою, яка робить світлі тони ненасиченими. Як і у випадку з обрізати переекспоноване, цей метод є хорошим варіантом для природно ненасичених об’єктів.
відновлення кольору
Використовує алгоритм, який передає інформацію про колір із невідсіченого оточення у відсічені світлі місця. Цей метод дуже добре працює на ділянках з однорідними кольорами і особливо корисний на тонах шкіри з плавно затухаючими відблисками. Зверніть увагу, що цей метод може створювати лабіринтоподібні артефакти на яскравих ділянках за висококонтрастними контурами, наприклад тонкими структурами перед переекспонованим тлом.
керовані лапласіани
Використовує алгоритм (узятий з модуля дифузія / різкість) для реплікації деталей із дійсних каналів у обрізані канали та для поширення колірних градієнтів із дійсних навколишніх областей у обрізані області. Це повільний і обчислювально-інтенсивний метод, розроблений для максимальної плавності та “безшовного” змішування реконструйованих областей з сусідніми, і призначений в першу чергу для реконструкції інтенсивно освітлених ділянок і дзеркальних відблисків. Цей режим доступний лише для сенсорів Bayer.

** Примітка:** При використанні реконструкції, що входить до модуля filmic rgb, може бути корисним уникати використання цього модуля в режимі обрізати переекспоноване (щоб filmic rgb мав більше інформації для роботи).


🔗елементи керування модулем

метод
Метод, використаний для реконструкції переекспонованих ділянок (див. вище).
поріг кліппінгу
Ручне регулювання порогу кліппінгу (відсікання) мадженти у відблисках. Вам не потрібно коригувати це.

Клікніть значок біля повзунка, щоб візуалізувати, які ділянки зображення вважаються обрізаними (маска обрізання). Якщо маска не відповідає попередженню про переекспоноване в RAW, можливо, вам доведеться коригувати це значення.

рівень шуму (лише режим керовані лапласіани)
Додати шум Пуассона (природний фотонний шум, який можна знайти в зчитуванні даних сенсора) до обрізаних областей. Для зображень із високим рівнем ISO дійсні області зображення будуть шумними, але відновлені обрізані області будуть гладкими, що може виглядати дивно. Додавання шуму під час реконструкції допомагає візуально поєднати результат з рештою зображення.
ітерації (лише режим керованих лапласіанів)
Режим керованих лапласіанів – це ітераційний процес, який екстраполює градієнти та деталі з сусідніх ділянок. Кожна нова ітерація уточнює попередню реконструкцію, але додає більше обчислень, які зроблять модуль повільнішим. Значення за замовчуванням (1 ітерація) зазвичай недостатньо для повного відновлення маджентових переекспонованих ділянок, тому вам потрібно буде поступово, але обережно збільшувати цей параметр, щоб керувати компромісом швидкість/якість.
домальовувати плоский колір (лише режим керованих лапласіанів)
Домальовування плоского кольору – це алгоритмічна хитрість, яка може допомогти відновити маджентові переекспоновані ділянки в складних випадках (великі пошкоджені області) шляхом згладжування співвідношення RGB. Його можна розглядати як “прискорювач реконструкції”, який може зменшити кількість ітерацій, необхідних для повного видалення маджентового кольору в обрізаних ділянках. Однак це також робить реконструкцію менш точною і може призвести до негладких відновлених країв і забарвлення непов’язаними кольорами (наприклад, блакитне небо або зелене листя, що просочується в білі хмари). Використовуйте це налаштування з обережністю.
діаметр відновлення (лише режим керованих лапласіанів)
Режим керованих лапласіанів використовує багатомасштабний алгоритм, який намагається відновити деталі з кожного масштабу незалежно. діаметр відновлення є найбільшим масштабом, який використовує алгоритм. Великі масштаби збільшують споживання пам’яті, а також час виконання, а також можуть призвести до домальовування непов’язаних кольорів або деталей у обрізаних областях. Рекомендується використовувати діаметр приблизно вдвічі більший за найбільшу обрізану область, яку потрібно реконструювати. Також можливо, що заданий діаметр може не підходити для всіх обрізаних областей, і в цьому випадку вам слід використовувати кілька екземплярів у різних масштабах і відповідно маскувати обрізані ділянки.

🔗порівняння з відновленням переекспонованих ділянок модуля filmic

Важливо зазначити, що модуль відновлення переекспонованих ділянок знаходиться на досить ранньому етапі конвеєра пікселів – до модуля вхідний ICC профіль і повної хроматичної адаптації в модулі калібрування кольору (якщо ви використовуєте робочий процес сучасної хроматичної адаптації). Поширений трюк для вирішення проблеми обрізаних переекспонованих ділянок полягає в тому, щоб просто зменшити їх насиченість до білого, але, оскільки білий колір не визначено до повної хроматичної адаптації та профілювання вхідного кольору, використовувати цей трюк тут неможливо. Технічно, на цьому етапі конвеєра ще немає кольору, лише довільний трикомпонентний сигнал.

Підхід керованих лапласіанів був розроблений спеціально для того, щоб бути несприйнятливим до розбіжностей балансу білого та уникати будь-якої концепції чи методу, пов’язаного з кольором (тому немає явного зменшення насиченості). Він обробляє лише градієнти (переходи) в сигналі та має на меті плавне їх з’єднання, щоб заповнити відсутні частини. Однак цей процес є досить важким, оскільки він відноситься до категорії керованого машинного навчання (оптимізація на основі градієнта за допомогою багатомасштабного викривлення), яка є підгалуззю штучного інтелекту.

Відновлення переекспонованого в модулі filmic rgb використовує простіший алгоритм поширення кольору в поєднанні з опцією зменшення насиченості, яка може сприяти ахроматичній реконструкції. Це відновлення не тільки знає про колір (оскільки працює після повного кольорового профілювання та хроматичної адаптації), але також використовує спрощену та швидшу версію алгоритму, що використовується підходом керованих лапласіанів. А саме, цей варіант не буде так старатися відновити деталі, а натомість буде віддавати перевагу плавному розмиванню.

Відновлення в filmic rgb досить хороше для дуже великих обрізаних ділянок і пропонує перевагу можливості деградувати до білого в крайньому випадку. Воно також краще і швидше підмальовує обрізані ділянки суцільним кольором за рахунок деталей. Його основним недоліком є те, що воно не настільки вибіркове в джерелі кольорів, які домальовуються в обрізаних частинах, тому може домальовувати непов’язані кольори.

Загалом, радимо використовувати режим реконструкції керовані лапласіани , щоб:

  1. згладити межі обрізаних ділянок,

  2. відновити обрізані ділянки діаметром менше приблизно 256 пікселів (на raw з повною роздільною здатністю),

  3. видалити хроматичні аберації, які можуть виникнути під час демозаїки (наступний модуль у конвеєрі) на межі між обрізаними та необрізаними областями.

Якщо вам потрібно збільшити діаметр відновлення до понад 512 пікселів, щоб отримати повне відновлення з мадженти, найкращим підходом, як правило, є обмежити діаметр до 512 пікселів, зробити все можливе з цим налаштуванням, а потім увімкнути відновлення в filmic rgb для завершення роботи. Це дасть більш терпимий час роботи з дуже подібним результатом.

translations