заголовок модуля
Угорі кожного модуля обробки знаходиться заголовок модуля.
Клікніть на імені модуля, щоб розгорнути модуль і відобразити параметри, які контролюють його роботу.
За замовчуванням darktable дозволяє одночасно розгортати лише один модуль обробки – якщо клікнути на заголовок іншого модуля, елементи керування раніше відкритого модуля згортаються. Якщо ви хочете розгорнути більше одного модуля, ви можете розгорнути подальші модулі, натиснувши на заголовок з утриманням Shift, і всі раніше розгорнуті модулі залишаться відкритими. Цю поведінку можна змінити за допомогою налаштування в налаштування > темна кімната.
Примітка: Розгортання модуля не призводить до його активації. Дивіться нижче, як активувати модулі.
Заголовок модуля містить наступні елементи керування в порядку зліва направо:
- кнопка вмикання/вимикання
- Клікніть, щоб увімкнути або вимкнути модуль. Деякі модулі необхідні для обробки зображень і не можуть бути відключені (хоча їх параметри можуть бути змінені). Подібним чином, деякі модулі не застосовуються до певних типів зображень і їх не можна активувати.
-
Натискайте на кнопку увімкнення/вимкнення з утриманням Ctrl, щоб перемикати стан фокусування модуля. Стан фокусування зазвичай використовується для активації будь-яких накладок, які модуль розміщує над зображенням, щоб контролювати його функціональність. Наприклад, модуль кадрування відображає на зображенні композиційні напрямні та напрямні обрізання, лише якщо він має фокус. Модулі автоматично отримують фокус при розгортанні.
- ім’я модуля
- Ім’я модуля складається з опису роботи модуля (який не можна змінити), за яким слідує ім’я екземпляра модуля (яке можна змінити). За замовчуванням перший екземпляр модуля має порожнє ім’я екземпляра. Якщо ви створюєте додаткові екземпляри, ім’я кожного нового екземпляра ініціюється унікальним цілим числом. Наприклад, другий створений екземпляр модуля експозиції буде автоматично називатися
експозиція 1
. -
Натисніть на імені модуля з утриманням Ctrl, щоб вручну змінити його ім’я екземпляра.
- перемикання маски
- Цей значок з’явиться в заголовку кожного разу, коли маска активна в модулі. Наведіть курсор на значок, щоб побачити, який тип маски ввімкнено. Клікніть на ньому, щоб відобразити поточну маску у вигляді жовтого накладання на чорно-білу версію зображення. Суцільно-жовтий означає непрозорість 100%; повністю видиме сіре фонове зображення (без жовтого накладання) вказує на непрозорість 0%. Цю кнопку перемикання можна відключити в налаштування > темна кімната> показувати індикатор маски в заголовках модулів.
- меню дій з екземплярами модуля
- Це меню дозволяє створювати, видаляти, переміщувати та перейменовувати екземпляри модулів. Клікніть правою кнопкою миші на цьому значку, щоб безпосередньо створити новий екземпляр модуля. Для отримання додаткової інформації див. розділ кілька екземплярів.
- кнопка скидання параметрів
- Клікніть, щоб скинути всі елементи керування модулем до значень за замовчуванням. Клікніть з утриманням Ctrl, щоб повторно застосувати будь-які автоматичні пресети для модуля – якщо для цього модуля не застосовуються автоматичні пресети, натискання з утримуванням Ctrl просто скине значення до значень за замовчуванням (те саме, що і просте натискання).
- меню пресетів
- Це меню дозволяє застосовувати, створювати та редагувати пресети модуля. Для отримання додаткової інформації див. розділ пресети.
Видимістю чотирьох значків праворуч від імені модуля можна керувати за допомогою налаштування > темна кімната > показувати кнопки в заголовках модулів обробки.