обробка

Налаштування параметрів обробки зображення.

🔗обробка зображення

завжди використовувати LittleCMS 2, щоб застосувати вихідний колірний профіль
Якщо цей параметр активовано, darktable використовуватиме системну бібліотеку LittleCMS 2 для застосування вихідного колірного профілю замість власних внутрішніх процедур. Це значно повільніше, ніж за замовчуванням, але в деяких випадках може дати точніші результати.

Якщо даний ICC базується на LUT або містить як LUT, так і матрицю, darktable буде використовувати LittleCMS 2 для візуалізації кольорів незалежно від значення цього параметра (за замовчуванням вимкнено).

інтерполятор пікселів (деформації)
Інтерполятор пікселів, що використовується для обертання, корекції оптики, пластичних деформацій, обрізання та остаточного масштабування.

Кожного разу, коли ми масштабуємо або деформуємо зображення, нам доводиться вибирати алгоритм інтерполяції пікселів (докладніше див. Wikipedia). Для деформаційних модулів darktable пропонує білінійний, бікубічний або lanczos2. Загалом, “бікубічний” є безпечним варіантом для більшості випадків і є значенням за замовчуванням.

інтерполятор пікселів (масштабування)
Інтерполятор пікселів, який використовується для масштабування. Запропоновані ті самі опції, що і для модулів деформацій, але з додаванням lanczos3.

lanczos3 може спричинити “овершут” пікселів, що призводить до артефактів, але іноді надає більш чіткий вигляд. Тому, ця опція передбачена лише для алгоритмів перетворення (масштабування) і є значенням за замовчуванням.

кореневий каталог 3D lut
Визначає кореневу папку (та підпапки), що містять файли Lut, які використовуються модулем lut 3D
автозастосування замовчувань робочого процесу
Вибрати, які модулі та порядок модулів застосовувати до нових зображень за замовчуванням:
 • Робочий процес на основі сцен (за замовчуванням) передбачає, що більша частина обробки буде виконуватися в лінійному колірному просторі RGB. Вибір цієї опції автоматично вмикає модулі filmic rgb та експозиція і встановить порядок модулів у конвеєрі в v3.0, що є порядком (на основі сцен), визначеним для darktable 3.0 та пізніших версій.

  The exposure module will include an automatic adjustment of +0.7 EV to adjust the mid-gray to match that of the majority of SLR cameras. This adjustment can be overridden with an automatically-applied preset if the default produces consistently dark images for your camera.

  Нарешті, цей параметр автоматично включає опцію “компенсувати експозицію камери” в модулі експозиція для відповідного регулювання загальної яскравості у випадках, коли використовувався диск компенсації експозиції камери.

 • Робочий процес на основі відображення передбачає, що більша частина обробки буде виконуватися в кольоровому просторі Lab, і це застарілий режим із darktable 2.6 та більш ранніх версій. Вибір цієї опції автоматично ввімкне модуль базова крива і встановить порядок модулів у конвеєрі в застарілий (на основі відображення), який використовувався за замовчуванням до версії 2.6.

 • немає не вмикає жодних модулів за замовчуванням і встановлює для конвеєра порядок модулів v3.0 (на основі сцен), визначений для darktable 3.0 та пізніших версій.

метод автозастосування замовчувань хроматичної адаптації
Виберіть, який модуль відповідає за регулювання балансу білого (хроматична адаптація) за замовчуванням. Виберіть “застарілий” (за замовчуванням), щоб виконати базову хроматичну адаптацію лише в модулі баланс білого. Виберіть “сучасний”, щоб використовувати комбінацію модулів баланс білого та калібрування кольору для виконання сучасної хроматичної адаптації з вдосконаленими алгоритмами. Ці налаштування застосовуються за замовчуванням до нових редагувань і не впливатимуть на старі редагування.
автозастосування пресетів базових кривих у відповідності до камери
Використовувати за замовчуванням базову криву для кожної камери (якщо є) замість загальної кривої виробника. Це слід використовувати лише спільно з робочим процесом на основі відображення, визначеним вище (за замовчуванням вимкнено).
виявляти монохромні зображення
Увімкніть цю опцію, щоб аналізувати зображення під час імпорту та позначати їх тегом darkroom|mode|monochrome, якщо вони виявляються монохромними. Аналіз базується на зображенні попереднього перегляду, вбудованому в імпортований файл. Це робить більш зручним робочий процес під час роботи з монохромними зображеннями, але це уповільнює імпорт, тому цей параметр за замовчуванням вимкнено.
показувати попереджувальні повідомлення
Увімкніть цю опцію, щоб відображати попереджувальні повідомлення в модулях обробки, якщо в конвеєрі використовувались нестандартні та, можливо, шкідливі налаштування. Такі попередження іноді можуть бути “хибнопозитивними” (через навмисні нестандартні налаштування) і ними можна знехтувати, якщо ви знаєте, що робите. Вимкніть, щоб приховати ці попередження. (за замовчуванням увімкнено).

🔗cpu / gpu / пам’ять

рівень ресурсів для darktable
Виберіть, скільки пам’яті вашої системи та відеокарти (GPU) буде використовувати darktable. За замовчуванням передбачено чотири опції:
 • малий займає приблизно 20% вашої системної пам’яті та 40% пам’яті графічного процесора. Це може бути прийнятним для дуже великих систем, особливо якщо ви не експортуєте зображення. Однак переважно це можна рекомендувати, лише якщо ви використовуєте багато інших вимогливих програм одночасно з darktable.
 • за замовчуванням займає приблизно 60% пам’яті системи та 70% пам’яті графічного процесора. Цей режим рекомендується, якщо ви не експортуєте багато зображень, маєте принаймні 16 ГБ системної пам’яті та 4 ГБ пам’яті графічного процесора, а також запускаєте багато інших програм одночасно з darktable.
 • великий займає приблизно 75% вашої системної пам’яті та 90% пам’яті графічного процесора. Це найкращий варіант, якщо ви використовуєте лише darktable у своїй системі та/або експортуєте багато зображень.
 • без обмежень, як правило, не рекомендується. У цьому режимі darktable може намагатися використовувати більше пам’яті, ніж доступно у вашій системі. Це може бути можливим, якщо ваша система використовує підкачку (свопінг), коли вся її системна пам’ять зайнята, але це може призвести до нестабільності системи. Використовуйте цей режим обережно, лише коли експортуєте дуже великі зображення, з якими darktable інакше не може впоратися.
Дивіться розділ налаштування пам’яті та продуктивності для отримання додаткової інформації.
віддавати перевагу продуктивності перед якістю
Увімкніть цю опцію, щоб відображати мініатюри та попередній перегляд із нижчою якістю. Це збільшує швидкість візуалізації в 4 рази і корисно при роботі на повільніших комп’ютерах (за замовчуванням вимкнено). Це також покращує продуктивність слайд-шоу.
увімкнути запис кешу мініатюр на диск
Якщо активовано, darktable зберігає всі мініатюри на диску як вторинний кеш і тим самим залишає доступними мініатюри, якщо вони випадають із основного кешу. Для цього потрібно більше місця на диску, але прискорюється режим світлого стола, оскільки це дозволяє уникнути повторної обробки мініатюр (за замовчуванням увімкнено).
увімкнути запис кешу повнорозмірних зображень на диск
Якщо цей параметр увімкнено, darktable записує на диск повнорозмірні зображення попереднього перегляду (.cache/darktable/) при виселенні з кешу пам’яті. Зверніть увагу, що це може зайняти багато місця (кілька гігабайт для 20 тисяч зображень) і darktable ніколи не видалятиме кешовані зображення. Ви можете видалити їх вручну, якщо хочете. Увімкнення цієї опції значно покращить продуктивність світлого стола при масштабуванні зображення в режимі повного попереднього перегляду (за замовчуванням вимкнено).
активувати підтримку OpenCL
darktable може використовувати ваш графічний процесор, щоб значно пришвидшити обробку. Інтерфейс OpenCL вимагає придатного обладнання та відповідних драйверів OpenCL у вашій системі. Якщо одного з них не знайдено, опція буде неактивною. Може вмикатись та вимикатись у будь-який час та набирає негайної сили (за замовчуванням увімкнено).
профіль планування OpenCL
Визначає, як плануються завдання конвеєрів попереднього перегляду та повного зображення в системах із підтримкою OpenCL:
 • за замовчуванням: графічний процесор обробляє конвеєр центральної панелі (повнорозмірний); процесор обробляє конвеєр попереднього перегляду,
 • кілька GPU: обидва конвеєри обробляються паралельно на двох різних графічних процесорах – дивіться розділ кілька пристроїв для отримання додаткової інформації,
 • дуже швидкий GPU: обидва конвеєри обробляються послідовно на графічному процесорі.
налаштування продуктивності OpenCL
Визначає, як darktable намагатиметься налаштувати продуктивність OpenCL для вашої системи. Надаються такі опції (за замовчуванням немає):
 • немає: не намагатися налаштувати продуктивність OpenCL.
 • розмір пам’яті: цей параметр наразі за замовчуванням застосовує фіксований запас у 400 МБ для всіх пристроїв і припускає, що решта (загальна пам’ять пристрою без 400 МБ) доступна для обробки модулем OpenCL. Ви також можете змінити це значення або змусити darktable автоматично визначити доступну пам’ять, змінивши параметр у файлі darktablerc. Додаткову інформацію див. у розділі налаштування пам’яті та продуктивності. Якщо ви вирішите ввімкнути автоматичне визначення, вимикання та повторне ввімкнення цього параметра призведе до повторного визначення під час наступного запуску конвеєра.
 • переміщення в пам’яті: коли darktable потребує більше пам’яті, ніж доступно, він розбиває ваші зображення на фрагменти (тайли), які обробляються окремо. Під час тайлінгу darktable часто потрібно передавати дані між пам’яттю системи та графічного процесора. Ця опція вказує darktable використовувати спеціальний режим копіювання (перенесення закріпленої пам’яті), який може бути швидшим, але також може потребувати більше пам’яті на деяких пристроях. На інших пристроях це може погіршити продуктивність. Немає безпечного загального способу передбачити, як ця опція працюватиме на даному пристрої, тому вам доведеться перевірити це самостійно. Якщо у вас є кілька пристроїв, ви можете вмикати або вимикати переміщення закріпленої пам’яті окремо для кожного пристрою, безпосередньо редагуючи файл darktablerc.
 • розмір і переміщення: використовувати обидва механізми налаштування.
Дивіться розділ налаштування пам’яті та продуктивності для отримання додаткової інформації.

translations